Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy a villany...

Mi lehet az oka hogy a villany kábel a falban eléget?

Figyelt kérdés
A konektorokal semmi baj nincsen 16Ameresek , a falban lévő kábel is egészséges csak a falban a kis doboznál vannak a kábelek elégve , arra gyanakszom hogy van nekem 2000W-os villany melegítőm és az égeti a kábeleket el a falban?
2017. márc. 18. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kábelek túlterhelése kis keresztmetszet mellett, esetleg rossz kötések, sérült vezeték, sérült szigetelés.
2017. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:

Ha a dobozban ég, akkor rossz a kötés (az a gyenge pont).

Igen. Nagyon valószínű, hogy a 2 kW-os melegítőd tett be neki.

2017. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vezeték valószínűleg jó, csak a dobozban, ill. hozzák közel pörkölődött meg.

A vezetékek összekötése fellazult, oxidálódott stb. ez a terhelés miatt melegképződéssel járt.

Ha rendbeszeded a kötést, valószínűleg jó lesz, nem a falban égett (pörkölődött) az a drótszigetelés.

2017. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam a múlthéten égett a kábel, így most átfűzés, majd festés lesz. Mint kiderült, a falban alukábel volt behuzva 1995-ben, a dobozoknál a kábel sodorva, néhol elvéknyúlva, néhol alig értem hozzá és el is tört. Bekapcsoltam a mosógépet és a villanysütőt is elindítottam, ment a hűtő, fagyasztó is, meg 3 db 2,5 kw-os villanyradiátort is beüzemeltem. A kedves eladó, akitől a házat vettem, azt mondta réz kábelek vannak behúzva, semmi gond nincs vele, aztán mégsem így volt. Szóval nekem az alukábelek és a sodort toldások miatt égett a vezeték.
2017. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

"Bekapcsoltam a mosógépet és a villanysütőt is elindítottam, ment a hűtő, fagyasztó is, meg 3 db 2,5 kw-os villanyradiátort is beüzemeltem"


Ha mindezt egy áramkör egy másfeles alun vitte eddig, akkor nem a kötés volt ott a legnagyobb baj, hanem a patkolt biztosíték :)

2017. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!