Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptopom kiírja, hogy...

Ungvári Bence 777 kérdése:

A laptopom kiírja, hogy javasolt telepcsere, semmit sem tölt, mindig töltőn van, és amint kihúzom lemerül. Hogy ha veszek egy új akkut, akkor jó lesz? A laptop : Asus

Figyelt kérdés

2017. márc. 24. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elviszed egy szervizbe, vagy az üzletbe és megnézeted.

Lehet hogy az akku a hibás, lehet hogy nem. Ahogyan te nem tudod megállapítani, mi sem tudjuk innen.

2017. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szervizbe vele!
2017. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor most figyelj!


A legtöbb laptopnak (az akku celláikból csupán egy (az-az 1db) cella szokott rossz lenni, a többi teljesen jó).

Azt az egy cellát kidobod, és beteszel egy másikat egy bontott laptopból, és meg van oldva).


(évek óta tapasztalt tényről beszélek és így csinálom - mert nem az összes akku cella rossz! De az az egy aku cella az ezt a hibát eredményezi)

Mintha a gyártó direkt beépítene egy db. selejtes cellát, hogy vásárolj.

2017. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Mintha a gyártó direkt beépítene egy db. selejtes cellát, hogy vásárolj."


Láttál már láncot elszakadni?

Hány helyen szakad el egyszerre?

Három?

2017. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:

"(az akku celláikból csupán egy (az-az 1db) cella szokott rossz lenni, a többi teljesen jó)."


Igen, mert a cellák nem teljesen egyformák, elég nagy a gyártási szórás.

Ezért nem állítanám, hogy a többi teljesen jó. Inkább csak jobb valamivel annál mint hogy teljesen rossz lenne.

2017. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Tisztelt hozzászólók.


Már tízen éve javítok laptop akkukat.

Pontosabban cserélek, és nem javítok.

Nem nektek fogok hinni, hanem a tényeknek.


Nem lácokról van szó, meg ilyen furfangos szövegről.


Eddig minden esetben 1db cella volt csak a rossz!


Majdnem 2 héttel ezelőtt is hoztak ismét hozzám egy ilyen esetet. "hibás" az akku!

Egy db akku cella volt benne hibás!

Azt is kicseréltem és tökéletesen jó.

Ennyi véletlen nincs.


Pl. a legtöbb laptopba nem teszik tele a cella helyeket akkumulátorokkal, hanem műanyag gurigákat tesznek bele akku helyett. (ugye ez is milyen furfangos?!)

Mert így olcsóbb a gyártónak!

Ez is a kész átverés showból van?

Igen.


Egyáltalán!

Szedtetek már szét akku egységeket, cellákat?

Mert kétlem, hogy igen. ( a hozzászólásotokból így gondolom)


Pl. egyikből a mai napig jól működő POWER BANKot csináltam.

Pedig Ti azt mondtátok volna, hogy kuka.

Felesleges vitázni.

A tényeknek hiszek, nem az okoskodásnak.

Hozzá tenném, hogy a cellák, legalább 5 évesek, és kiváló állapotban vannak most is.

Ez a szakmám.

Mendemondákat nem szoktam benyalni.


2 db rossznak hitt akku egységből 1 db teljesen jó egységet lehet készíteni, csupán terheléses tesztet kell velük csinálni egy, vagy két szétszerelt állapotú töltés után és kiderül, hogy csak 1 db cella a rossz, de az nagyon.

Olyan, mint ha üres fémdarab lenne.

Fel sem veszi a töltést.

Amikor rámértem a hibás cellára már fesz. méréskor zuhanni kezdett nullára ami még benne volt feszültség.

Pedig csak a feszt mértem multiméterrel.


Lehet mesét mondani, tessék.

2017. márc. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Inkább cseréld ki max 10.000ft utángyártottat nem éri meg hozza nyúlni robbanás veszélyes és lehet el viszed valami mukihiz aki 1 cellat ki cserél majd 3 hét után megint rossz lesz aksi
2017. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3-as és #6-os voltam.


Ez van amikor nincs egy olyan ismerős, (elektrotechnikus) aki neked ezt teljesen ingyenesen megcsinálja.

Akkor jön az, hogy "vásárolj" újat.


Pedig nem kéne.

Ez a "fogyasztói társadalom" dilemmája.

Vegyél, és vegyél és dobd ki amit nem kéne kidobni.


Után gyártott tényleg nem javallott, a gyári meg 3X annyiba kerül, amit meg kidobsz add ide nekem és újra hasznosítom. :)

2017. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szirty ***** válasza:
100%

"Nem lácokról van szó, meg ilyen furfangos szövegről."


Nekem ugyan nem volt kétségem afelől, hogy mindig egy cella miatt lesz az akkupak használhatatlan.

Sajnos ez épp az általad "furfangos szöveg"-ként aposztrofált lánc "elméletet" egyértelmű bizonyítéka. :)


De verbális diploma lobogtatás és több éves tapasztalatra való hivatkozás helyett gondoljuk át tisztán, "furfangos szöveg" nélkül.


1. Az akkumulátorok élettartama véges (fokozatos elhasználódás) kb 2-5 év használati körülményektől és minőségtől függően


2. Ha akkupakkban egy cella meghibásodik, az akkupak nem használható tovább


3. A cellák fizikai tulajdonságai eltérőek, így nem egyszerre használódnak el.


No most vegyünk egy 3 éves akkupakkot, amiben tönkremegy egy cella.

Kicseréljük a rossz cellát egy új cellára. Megint működik, Ok.

De ezzel csak kitoltuk valameddig az életciklust, nem újítottuk fel, nem fog újra 2-5 évet bírni, mert a benne maradt és életciklusuk végén lévő, de még nem hibás cellák tovább öregszenek.


De ha a másik oldalról nézzük: olcsón, az új árának töredékéért cella cserével "javítasz" hozzád vitt akkupakkokat, amik a javítás után működnek, és a tulaj ujjongva távozik, attól még nem vagy varázsló. :)

Ha elég olcsón csinálod még így is megérheti kap még egy kis haladékot. De csodák nincsenek!


"A tényeknek hiszek, nem az okoskodásnak. "


És én minek higgyek?


"Ez a szakmám. Mendemondákat nem szoktam benyalni."


Tudod van a mondás hogy "messziről jött ember azt mond amit akar". Itt sincs ez másképpen.

2017. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"2. Ha akkupakkban egy cella meghibásodik, az akkupak nem használható tovább "


Csak hogy egy így kategorikusan nem igaz!

Mert használhatóak, hasonló kaliberű és koru akkuval működik az én gépem is (laptop) immáron kitoltam az idejét az egy cella cserével 3 évre az 5 év helyett.


Nem szövegelés és meggyőzködés alapon, hanem tények alapján írtam amit megtapasztaltam.


Az igaz, hogy végesminden akkunak az elhasználódási ideje.


Csak éppen az egy cella cserével nekem még mindig jól működik a laptopom, és nem vadonat új cellával pótoltam ki.

Most már kb. 8 évesek és semmi baj nincs velük.


Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy az illető új akkut vásárol, vagy sem.


Továbbra is a tényeknek hiszek, nem az elméleti ....khm...khm...


..és az sem érdekel, ha ezért tisztelt hozzászóló leszavazol.


A tény az tény, az elmélet meg elmélet.

Hajrá tények.

(elméletben egyetértünk)

Kár, hogy a tényekben nem.

2017. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!