Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha építened kéne 1 feszültség/...

Ha építened kéne 1 feszültség/áramszabályozót azt hogy tennéd meg? 12V/2A

Figyelt kérdés
Kéne nekem 1 kapcsolás, amivel áramot/feszültséget tudok szabályozni, és lehetőleg modern alkatrészeket használnék fel, amik könnyen beszerezhetőek. a cél 1 zselés akku védelme lenne, amire 1 erőlködőt kapcsolnék. Ez 12V/2A re korlátoznám, mert az erősítőnek az az ideális, és így békességben élne mind 2.

2017. márc. 28. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Vennék egy laptop töltőt.
2017. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés.
2017. márc. 28. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Még nem nőttél fel a feladathoz.

Gyere vissza 5 év múlva.

2017. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen erősítő? Mert ha eleve 2A az áramfelvétele, akkor neked semmit nem kell már korlátoznod, nem fog többet felvenni csak úgy. Egyébként e-bay-ről vennék pl egy ilyet:


[link]

2017. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ha zselés aksit akarsz rákötni, akkor ne 12V-ra, hanem 13,6V-ra állítsd a feszültséget, így az akkud fel is lesz töltve, 12 voltról viszont csak stabilan üres maradna.
2017. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4: én pont ilyet vettem labortáp építéséhez. Árához képest meglepően jó. 2A viszont a maximális áramleadás kiegészítő hűtés nélkül, ezt éredemes észben tartani!


Kérdező: miért kell egyáltalán korlátozni az erősítőt 12V-ra? Nem kifejezetten automotív?

2017. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2. A kutyát se érdekli hogy te mit gondolsz.

#3 köszi, azért szeretnék 1 ilyen védelmet elé, hogy ne legyen gond abból ha valami meghibásodik...

A tippet megfogadom.

Felettem lévő komment írójának pedig:

ha megnézed az erősítőt amit linkelni fogok, akkor olvashatod hogy: power supply voltage limit is 16.5V No más meg azt írja hogy már a 15V ot se nagyon szereti... viszont mindenhol azt olvasom, hogy 12V ot nagyon szereti, és ott érdemes használni. Ebből fakadóan azt gondoltam hogy akkor érdemes lenne korlátozni erre a 12V ra a cuccot. Tudom hogy elvileg ez fölösleges, meg nem kéne bele, de azért jobb lenne abban a hitben élni, hogy nem lehet semmi baj mondjuk 1 erősítő oldalon lévő rövidzár miatt... [link]

2017. márc. 29. 15:20
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ebből fakadóan azt gondoltam hogy akkor érdemes lenne korlátozni erre a 12V ra a cuccot."

Ne gondold.

Inkább olvass:

[link]

2017. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na kezd tisztulni a kép.

#8-as kolléga által linkelt adatlap szerint a PAM8610-es 15V-ig boldogan operál, tehát nincs szükség semmilyen korlátozóra, ami 12V-ra redukálná a tápot. Főleg nem jó ide a korábban linkelt Buck konverter.


Az erősító oldali rövidzár ellen pedig gyors olvadóbiztosítékkal illik védeni az akkut. Én a helyedben ennyit tennék: 2 vagy 3 A-s biztosítékon keresztül táplálnám az erősítőt. Az akku töltésekor pedig a töltőt direktben, csak az akkura kötném. Szerintem ennél több nem kell.


Csak tippre: hordozható kihangosítót építesz?

2017. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olyasmi. Van 2 db 18W 8ohmos hangszóróm, és arra gondoltam hogy eszkábálok neki valami fadobozt, és akkor már legyen hordozható is a szünetmentesem akkuját felhasználva. Töltésre a szünetmentest használnám, 1 kivezetésen át gondoltam (olyan csatlakozón mint amivel a hangszórókat szokás csatlakoztatni). Még azt lenne jó megoldani hogy lássam hogy mennyi a töltöttség van, mert ugye az akkukat nem jó a végtelenségig hajszolni...
2017. márc. 29. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!