Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jól értem hogy a kapcsolótranz...

Jól értem hogy a kapcsolótranzisztor vagy teljesen nyitva, vagy teljesen zárva van?

Figyelt kérdés
Tehát bázis-emitter áramtól függetlenül ugyan akkora marad a kollektor-emitter ellenállás, ellenben a hagyományos tranzisztorral?

#tranzisztor #kapcsoló tranzisztor
2017. ápr. 4. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, a kapcsolótranzisztorokat kifejezetten ilyen felhasználásra gyártják.

A kapcsolótranzisztoroknál lényeges a gyors nyitás és zárás, csökkentve a disszipációt (melegedést, veszteséget)

valamint az alacsony szaturációs feszültség (azaz megadott kollektoráram esetén alacsony legyen a maradékfeszültség, FETeknél csatornaellenállást adnak meg.

Mindehhez természetesen megadott bázisáram (feszültség) dukál, különben nem teljesülnek a paraméterek.

Egyébként lehet erősítő tranzisztornak is haSZNÁLNI, MŰKÖDNI FOG.

Tulajdonképpen azokat is lehe

2017. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:

Nem.

Azok alkalmasabbak kapcsoló üzemű feladatra a tulajdonságaik miatt, ahogy az előttem szóló kifejtette.

2017. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!