Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy laptop elromlott csatlakoz...

Egy laptop elromlott csatlakozóját, kábelét mennyiért lehet megcsináltatni?

Figyelt kérdés

2012 nyarán vettem. Kb két-három év múlva elromlott az akksija, de nem vettem újat mert asztali gépként használom. Ugye ez azt jelenti hogyha a kábel és a gép között akár csak egy pillanatra megszűnik a csatlakozás, akkor kikapcsol.


Most viszont már az asztalon, egy helyben léve is van hogy kikapcsol, mert szar a kábel csatlakozása. KILAZULT vagy nem tudom hogy mondjam. Lötyög, fityeg a kábel is és a menet is sokszor. Úgy kell állítgatni hogy jöjjön az áram a kábelen keresztül rendesen.


Vettem USB-s billentyűzetet és vezeték nélküli egeret is, hogy magához a géphez minél kevesebbet kelljen nyúlni.


Mennyibe kerülhet egy ilyen sima kis javítás hogy az energiakábel és annak a menete rendbe legyen téve és ne kapcsoljon ki a gép állandóan már attól is, hogy hozzá érek?


2017. ápr. 22. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás a dokkoló lett volna ha asztali gépként használod. Az akksi nem szereti az állandó töltést ezért csökken a kapacitása rövid idő alatt és megy tönkre.


Mivel a géped típusa titkos, így a szinte bármelyik boltban kapható univerzális laptop töltőt tudom ajánlani.


Igazából lehet, hogy csak a kábel tört meg és egy forrasztással javítható, de a leírásod alapján akár a gépben lévő csatlakozó is lehet hibás, ami zsebbe nyúlós hiba.

Azt már el se tudom képzelni, hogy milyen menetről írtál...

2017. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A menet alatt arra gondoltam, amibe belecsatlakozik a kábel (ahova bedugom a kábelt a gépbe), hogy akár az akksit töltse, akár ellássa a gépet energiával. Azon látom hogy ki van lazulva nagyon sok év után.

Menet = Ahová a kábelt dugom. Nem csak egy sima lyuk, hanem a lyukon belül is van egy belső menet, ami vezeti a kábel csatlakozóját. Akkor amit én menetnek hívtam az a csatlakozó, ahogy te hívod. Ott a hiba esélyesen, ez ránézésre is látszik.


Packard Bell EasyNote TSX66HR a típusa.


170 ezerért vettem 2012-ben. Ha az a gond vele amit sejtünk (csatlakozó), kb mennyibe kerülhet megjavítani.

2017. ápr. 22. 16:31
 3/5 A kérdező kommentje:
És a végéről lemaradt egy kérdőjel
2017. ápr. 22. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:

DC, laptop-csatlakozó árak:

[link]

ha nem tudod Te magad cserélni, beforrasztani...

[link]

2017. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Akkor amit én menetnek hívtam az a csatlakozó, ahogy te hívod."


Nem csak én nevezem csatlakozónak, hanem rajtam kívül még kb. 9 millió magyar.

2017. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!