Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez miért lehet? Rossza a 2....

Ez miért lehet? Rossza a 2. kondi? Van két kondim. Az egyiket elkezdem tölteni és ha leveszem a töltést tartja a feszültséget. A másik kb. felére visszaesik, viszont (! ) ha rajtahagyom a töltőt az adott feszültségen és pl: 2 perc után veszem le, akk

Figyelt kérdés
Van két kondim. Az egyiket elkezdem tölteni és ha leveszem a töltést tartja a feszültséget. A másik kb. felére visszaesik, viszont (! ) ha rajtahagyom a töltőt az adott feszültségen és pl: 2 perc után veszem le, akkor ez is tartja a feszültséget. Ez miért lehet? Rossza a 2. kondi?
2017. ápr. 23. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
És a 2 kondi kapacitásilag és feszültségileg totál azonosak?
2017. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:

Mekkora feszültséggel töltöd és mivel?

Mekkora kapacitású az egyik kondenzátor?

Mekkora kapacitású a másik kondenzátor?

Mekkora feszültségű az egyik és a másik kondi?

Mivel méred a feszültséget rajta?

2017. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem pont ugyan azok.

Ez első 2,7V 6, a második 5,5V és 4 farádos.

Az elsőt 2,5 a másodikat meg 5V-ra töltöttem.

De az első max. 0,1 V-ot, míg a második kb. 2,5-3 voltot esett vissza.

Viszont ha rajtahagyom az 5V-ot 2-3 percig, akkor utána ennél sem esik a feszültség.

2017. ápr. 23. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Vandál vagy.

Ezeknél a nagy kapacitású kondiknál a töltőáram is korlátozott, iszonyat nagy a belső ellenállásuk, pár milliamperekkel terhelhetőek.

Akár tönkre is mehet, ha sokszor eljátszod ezt a "ráakasztom a tápra" játékot.

Teljesen természetes, hogy csak pár perc alatt lehet feltölteni, erre is van szánva (óra, memória backup, stb)

2017. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bolond!

Senki nem mondta, hogy 20 amperrel töltöttem.

Azt írtam, hogy a 2. kondinak leesik a feszültsége, ha eléri az 5V-ot és azonnal leveszem a töltés.

Ha viszont eléri az 5V-ot és így (vagyis 5V-on hagyom), még 2-3 percig, akkor utána ha elveszem a tápot nem esik le a fesz.


Amúgy kb. 3-500 mA-el töltöttem és max. 5V-ig.

Nem egy rohadt elemmel töltöttem, ahogy te csinálnád!

2017. ápr. 23. 21:18
 6/8 A kérdező kommentje:

Kb. 1 perc alatt simán fel lehet tölteni.

De szerintem inkább bő fél perc volt.


Leírtam, ha esetleg ennek lenne valami jelentősége.

2017. ápr. 23. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Otthon szólj be mamának ilyeneket!


Biztos teljesen véletlenül vannak áramhatároló cél IC-k kifejezetten szuperkapacitásokhoz, mivel nagyon kényesek a töltésre is. Mivel itt számodra elképzelhetetlenül vékony anyagokról van szó, akár pár száz mA is átégetheti a vékony belső átkötéseket. A maximálisáram pár tíz milliamper, amivel lehet tölteni, meg van adva hogy mennyi, erre van az adatlap. Nem csak mint a hülye, ráakasztani a fél amperes tápra.

Mivel Q=C*U (töltésmennyiség = feszültség * kapacitás)

és Q= I*t (töltésmennyiség = áram * idő)

egy 4F 5,5V kondiban 22 Coulomb töltést lehet tárolni.

50 mA áramkorláttal számolva ennyi töltést 440 másodperc alatt lehet beletölteni (0,05A*440s=22C)

És akkor most lehet hülyézni, nem érdekel.

Én tényeket írtam, a saját kondidat meg úgy teszed tönkre, ahogy neked tetszik.

2017. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem csak hülye vagy, de baromira tudatlan is.

És annak szólok be aki megérdemli! Itthon senki nem tartozok a "megérdemelték" kategóriába.

Ha 50mA-el te 440 másodpercig töltöd, akkor amit írtam az tök reális. kb. 500mA-al a töltés fél perc és egy perc közé esik.


De ha ilyen príma okos vagy, akkor miért van kondi adatlapján, hogy max. 1 amper lehet a töltő áram?

Hmm. Szarul töltöttem mi?

Amúgy meg ic-vel szabályoztam a töltést, nem ellenállással.


De, hogy meggyőzzelek, holnap a 14 óra munka után feltöltöm 50mA-el! Kiderül, hogy akkor, hogy viselkedik a kondi.

2017. ápr. 24. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!