Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a számítógépem alaplapja...

Ha a számítógépem alaplapja nem támogatja az AHCI beállítást, érdemes-e SSD-t vásárolnom, azért, hogy felgyorsítsam a gépem?

Figyelt kérdés
Ez az alaplapom van: GAM52LS3. A biosban nincs AHCI beállítási lehetőség. Úgy tudom,ha az AHCI-t nem lehet beállítani,akkor az SSD is csak úgy működik mint egy HDD. Van-e valami lehetőség megoldani,hogy SSD-t tudjak használni,az ő teljes sebességéve(250gb-ost szeretnék venni,ha van értelme),ezzel az alaplappal( az operációs rendszert és különböző programokat instalálnék rá) ? A rendszerem Windows 7 profesional,Processor AMD Athlon (tm) 64x2 Dual Core 4600+2,4Gh, operációs rendszer 32-bit,RAM 4Gb.Köszönöm.

2017. ápr. 24. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az SSD nem úgy működik mint egy hdd, mert nincs benne pörgos alkatrész meg magnessel rangatom vasdarab etc.
2017. ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.Ezzel én is tisztában voltam.Lehet,hogy nem jól fogalmaztam. Akkor most érthetőbben:Ha egy számítógéphez csatolunk egy SSD-t,akkor a Biosból az AHCI beállítást kell az SSD-hez kiválasztani. Ha a Biosban nincs meg ez az állítási lehetőség,akkor az SSD nem fog gyorsabban,jobban dolgozni (vagy csak nagyon kicsi különbséggel!) mint egy HDD (ezt én így tudom...nem biztos,hogy így is van!).A kérdés lényege az,hogy annak ellenére,hogy hiányzik az a bizonyos AHCI beállítás,van-e más megoldás,amely megoldja azt,hogy az SSD-t hatékonyan fel lehessen használni az említett gépben?
2017. ápr. 25. 07:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel se hot plug, se ncq Nem kell így nem kell az ahci se annyira.

Az SSD előnye mint írtam nincs benne mozgó alkatrész, így gyorsan reagal. Ez az állapot független az ahci tol. Nem az ahci lesz gyors hanem az SSD meghajtodnak gyak nulla közeli elérési ideje lesz.

Ennyi. Vedd meg és meglátod.

2017. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. ápr. 26. 08:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,megvettem. Valóban gyorsabban működött,múlt időben mert kicseréltem a számítógépem(persze nem az AHCI-ért,hanem sok minden közrejátszott a cserére) és ezen van AHCI beállítás is és igen az SSD-szuperül működik!!!
2019. nov. 2. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!