Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lesz ha egy elektrolit...

Mi lesz ha egy elektrolit kondira fordított áramot kötök?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem pár kondit, és most vettem észre, hogy az egyik kondin fordítva van minden.

Legalábbis a multiméter a másik oldalon mutatja a 3 feszt.

A jelölés elég szar rajta. Nem tudom, hogy én töltöttem rosszul 1-2x, vagy csak rossz a feliratozás, vagy a forrfülezése.


2017. ápr. 25. 21:49
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem értem a kérdést szerintem, de a kondit polaritás helyesen kell bekötni. Évek óta naponta több 10 kondit forrasztok be áramkörbe és még egynek sem volt felcserélve a polaritása.

Azt kell nézni, hogy melyik része az áramkörnek pozitívabb vagy negatívabb és úgy.

Ha fordítva kötöd be, akkor általában felrobban, de ha szerencséd van, akkor csak nem tölti.

2017. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na nekem az egyikben így, a másikban meg úgy volt a fesz.

Valószínű én kötöttem rá egyszer rosszul a tápot.

Itt egy kép. Most akkor ennek melyik a + és melyik a - oldala?

[link]


A nyíl vékonyabb fele a - pólus? (Vagyis a képen a felső rész?)

2017. ápr. 25. 22:22
 3/10 Szirty ***** válasza:

Attól függ mi a kondenzátor funkciója az áramkörben.

Ha képes nagyobb áram is átfolyni rajta hosszabb ideig, (pl. tápszűrő kondi) akkor szinte garantált hogy felpúposodik vagy felrobban.


Ha nem tud elég áram folyni rajta hogy ez bekövetkezzen, akkor nem fogja ellátni a feladatát és az áramkör amiben van hibásan fog működni.

2017. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itt egy kép. Most akkor ennek melyik a + és melyik a - oldala?

[link]


A nyíl vékonyabb fele a - pólus? (Vagyis a képen a felső rész?)

2017. ápr. 25. 22:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha sehogy nem tudod kimérni, akkor köss rá 5 voltot 10 kiloohmon keresztül, és akassz rá egy multimétert.

Amelyik polaritással elkezd nagyon (!!) lassan nőni a feszültség, az a jó irány. Fordított irányban elkezd áram szivárogni a kondin keresztül, és nem fog feltöltődni.

A jó irányban tíz perc alatt kb. 300 mV-ig fel kell töltődnie.

2017. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kb. 0,02V eltéréssel pont ugyan az a kettő.

Csak az egyik fordítva kapott tápot.

Ez meg lehet a kondik közti különbség, az ellenállás minimális eltérése, vagy az, hogy nem pont ugyan akkor tettem rá az egyiket és a másikat.

2017. ápr. 26. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel mérted milyen méréshatárban?

Mert 300 mV esetén 20 mV az 7% eltérés, ami csak nőne, ha tovább töltötted volna.

2017. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sezrintem a rossz irányban betöltve magától is ki fog sülni lassan. A jó irányban hónapokig megtartja a töltést.


A másik kérdésben úgy tűnik hülyeséget írtam, a nyíl csúcsa mutat a negatív kivezetés felé:

[link]

2017. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lackolaci válasza:
Az elkóknak a hosszabbik lába a plusz és a másik a mínusz.
2018. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lackolaci válasza:

Általában de ez

a tartály alakúra jellemző.

2018. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!