Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi ideig működtetne egy...

Mennyi ideig működtetne egy 4W-os világítótestet egy 2600 milliamperes akkumulátor? (a feszültség 12 volt)

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Keressük az áramot:

I=P/U


Adott a teljesítmény és a feszültség:

P=4W

U=12V


Behelyettesítjük:

4/12=0,333 A


Tehát a 4W-os cuccod egy órán át egy 333mAh akkuval menne.

Mivel 2600-as az akkud, így 2600/333=7,8 óra az üzemidő, de ez csak elv, hiszen amikor már csak halványan világít, az már nem hasznos.

Én általában 80%-al számolok, így durván 6 és fél óra jön ki.


Remélem hasznos voltam.

2010. máj. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. máj. 15. 00:43
 3/15 A kérdező kommentje:

ezt szeretném

[link]


összekötni egy 50 centis festett pvc csőbe csúsztatott 10 db ceruza akkuval


(biciklilámpa)

2010. máj. 15. 00:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó lesz, kevesebb mint 6 óra lesz a hasznos üzemidőd a pontosabb számítással.

Nekem nem powerled van a bringán, csak egy 21 ledes lámpa. Panaszkodtak rá hogy vakít, pedig olyan 2W lehet összesen. Áramforrásként egy kijelzőhibás mobil szolgál 2200 mAh akkuval. Így meg van oldva a komplett töltés a saját töltőjével. Igaz, az én cuccom 3,2V-ra épült. Már 2 éve megy kifogástalanul. Nekem így kb 4 órát bír egy töltéssel, ha villogva használom, akkor a dupláját. Van mellette egy halogénes lámpa is, ha messzire kell világítani, egy combosabb 7Ah akkuval. Ez biztonságosabb hogy külön van táplálva, ha az egyik lemerülne. Én melóba gyakran járok sötétben.


Szóval érdemes mobilos cuccra építeni, mert az akku élettartam és a hatásfok többszörösére növekszik, a kényelmi szempontokról nem is beszélve: full automatikus precíz töltés. Én egy csatlakozót építettem rá, csak lecsatolom a mobilt, és felviszem tölteni a lakásba.


Ha nem az eredeti akkuját töltöd, akkor csak a töltés idő lesz hosszabb.

2010. máj. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

jó ez a telefonos megoldás, de a ceruza akkukkal sem lesz gond, bár elég hosszú idő külön külön feltölteni őket (4-4-2) viszont csak hetente egyszer kell.


Fontos a súly, mivel országúti biciklim van (és pont ezért fontos a fényerő is (ez 150 lumen) mert ha bekapok egy kátyút, vagy egy aszfaltcsíkot, eshetek úgy, hogy rámjön a mögöttem haladó gépkocsi. Egy régi nokiát lehetne amúgy használni töltőnek, és 4 db hozzá tartozó akkut tápnak, ez nem lenne túl izmos méret, mégis működne a világítás.

2010. máj. 15. 01:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Az eredeti akkukkal nem tudod összehozni, mert nem lehet párhuzamosan kötni. Illetve nem lehetetlen, csak nem érdemes.


Viszont a lámpát amit használni fogsz, vásárlás előtt próbáld ki, mert egy szórt fényű világítással max 3 méterről veszed észre a kátyút ...

Szerintem ledes nemigen alkalmas erre a feladatra.

Én is emiatt használok halogén reflektort.

A ledes arra jó hogy tudjam merre van az út, meg hogy engem lássanak. Jobb megoldás lenne izzós lámpába ledet tenni. Nekem van egy régebbi, abban 3 nagy fényerejű led van, jól fókuszálható fénnyel.

2010. máj. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyenem van, önmagában is elég jó éjszaka, mentem már vele városon kívül, bár olyankor tényleg elkelne egy halogén mellé. De fő szempont h nagyon olcsó a többihez képest.

2010. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


csak szét kell bontani

2010. máj. 15. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Te télleg zümzüm vagy. Ennyi pénzért én 2 db 50w-os ledet vettem.
2010. máj. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem vagyok zümzüm, csak van ilyenekre pénzem..
2010. máj. 17. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!