Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada feszültség szabályzó...

Lada feszültség szabályzó bekötése, hogy történik? Hogy kell bekötni, melyik láb hova megy? Egyenáramot tudok ezzel a feszültségszabályzóval szabályozni? A feszültség szabályzó figyeli azt is, hogy az akkumulátor mikor van feltöltve?

Figyelt kérdés

17 voltos egyenáramot szeretnék 13 volt körülire leszabályozni, úgy hogy az akkumulátor amikor teljesen feltöltödött , akkor abba kellene hagynia a töltést.

Ezzel a fesz. szab. megoldható?

Ha igen, akkor a láb kiosztásban szeretném a segítségeteket kérni....


2011. okt. 10. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak egyenáramot tud a fesszabályzó szabályozni.

Tudja kezelni a túltöltés védelmet is.

A generátorba szokták gyárilag egybeépíteni. Annak a bekötése egyszerű és átlátható.

Csak ha az tönkremegy akkor szoktak beépíteni egyet pluszba a motortérbe. A rajta lévő feliratokat kell nézned. a plusz mindíg a szélesebb csatlakozó vagy + jellel jelölik. a minusz értelemszerűen a kisebb és - al jelölik. Szineket nem tudok mondani mert ha a motortérbe kint van a fesz szabályzó akkor bármilyen vezetékkel be lehet kókányolva. azt meg úgyis tudod gondolom hogy a + a piros. Esetleg azt tudod csinálni még hogy kidobod a csába a bekókányoltat és vagy egy másik generátort teszel bele amibe jó a fesz szabályzó vagy a meglévőből kiveszed a panelt. az a generátor hátuljában van. )egy kis lapka szerűség)2 -3 kimenettel.

Őszintén megmondva én is csak műszerrel rámérve tudnám megmondani. Nézd ki egy másik lada generátor kötését és tegyél bele másik generátort ha nem vagy ebbe az elektro témába benne.

2011. okt. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem ladához kellene , én egy 17 volt körüli egyenáramból szeretnék 14 volt körüli egyenáramot csinálni, és ezzel akkumulátort tölteni.

Többek között,hogy védve legyen a túltöltődés ellen.

Ezzel a módszerrel megoldható a dolog?

A fesz. szabályzó az egyenáramtól nem fog tönkre menni?

2011. okt. 12. 01:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A generátoros feszültségszabályozó úgy néz ki, hogy figyeli az állórészen kilépő feszültséget, és az alapján adja rá, vagy veszi el a forgórész gerjesztését. Tehát az elektromos áram termelését szabályozza. Szerintem neked nem erre van szükséged.
2011. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!