Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben, ha a mikróba...

Az utóbbi időben, ha a mikróba a kávéscsészémet beteszem, a melegítés közben, néha egy kisebb robbanásszerű zajt hallok. Ilyenkor a víz beborítja a mikró belsejét. Amikor másodszor teszem be a csészét nincs "robbanás". Mi az oka?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A vizet önmagában teszed be? Csak tippelem hogy túlmelegített folyadék jön létre, 100°-felett és akkor az egy idő után "szét robban". Bár nem értem hogy ezt mikróba hogy tudtad elérni, de vigyázz, nehogy az legyen hogy felforralod a vizet, s pont mikor veszed ki arra a rezdülésre robbanjon rá a kezedre a forró víz.


Amit ajánlani tudnék hogy kevesebb időre tedd be melegedni a csészét, vagy előre tedd bele a kávét.

2017. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Erre gondoltam én is, amit nem értek, hogy eddig miért nem „robbant” fel a víz? (Kb. húsz éve.) Csak mostanában történik ez velem, kb. minden 15. alkalommal. Amikor másodszor teszem be a csészét (eddig még) nem „robbant” fel. Két alkalommal kb. fél perc után (egy percre teszem be a vizet) a robbanás ereje olyan nagy volt, hogy az ajtó is kinyílt. Ilyenkor a víz is csak langyos.

Kávét (sem cukrot) nem teszek előre a vízbe, mert ez kb. a lefőzött kávé újra melegítésével azonos. Az újra melegített kávé ízét (mert „íztelen”) utálom.

2017. máj. 22. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!