Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy Casio Ctk-50-es...

Monakritika kérdése:

Van egy Casio Ctk-50-es szintetizátorom de ninc srajta jack dugó. Hogyan oldjam meg hogy tudja fülhalgatóval halgatni?

Figyelt kérdés

Néztem csak a dc 9 volt van rajta se bemenet se kimenet.

Biztos nem bluetoothos mert ez egy öreg szintetizátor a 80 évekből.Meg lehetne ezt oldani? Ha igen hogyan?



2017. máj. 24. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van olyan ismerősöd, aki kicsit ért az elektronikához, az tud rá építeni könnyen ilyen kimenetet. Egyszerűen a hangszóró vezetékét kell rávezetni egy jack csatlakozóra, és közben a jelszintet leszabályozni egy feszültségosztóval (2 db ellenállás), vagy egy illesztőtranszformátorral.


Forrás: [link]

Itt van egy link a feszültségosztó elkészítésére is.

2017. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az lenne a kérdésem még hogy valahogy meg lehetne oldani azt hogy rá lehessen kötni számítógépre?
2017. máj. 25. 17:50
 3/8 A kérdező kommentje:
És azt meg lehet oldani ha a jackba van füles akkor a hangszóró ne szóljon?
2017. máj. 25. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:

"És azt meg lehet oldani ha a jackba van füles akkor a hangszóró ne szóljon?"


Hogyne. A jack aljzatokon szokott lenni leoldó érintkező, egy olyan kis kapcsoló, ami szétkapcsol, ha beledugnak egy dugót. A hangszóró kábelét egyszerűen át kell ezen vezetni.

2017. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"valahogy meg lehetne oldani azt hogy rá lehessen kötni számítógépre?"


A számítógépre úgynevezett MIDI (musical instruments digital interface) csatlakozón keresztül tudod rákötni. Ha van ilyen a szintetizátoron, akkor egy MIDI adapterrel rákötheted a számítógép USB portjára.


Így néz ki a MIDI port, az ötpólusú kerek tuchel aljzat az:


[link]

2017. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Semmi kimenet illetve bemenet nincs rajta. Köszönöm a válaszokat szerintem úgy csinálom meg hogy a jack dugó mellé beépítek egy kapcsolót is ami a hangszórót némítja el. Mint a konnektoron a ki-be kapcsoló
2017. máj. 30. 19:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Vn a gépemben egy kék jack dugó, az van ráírav hogy bemenet, én eddig azt használtam. Lehet hogy meg tudom csinálni.
2017. aug. 29. 17:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megcsináltam működik, Nagyon jól szól! Auda City azonnal flismeri, köszönöm!
2017. aug. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!