Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramrázás? Csakmert mostanában...

Áramrázás? Csakmert mostanában nagyon sok van.

Figyelt kérdés

Én is terhes vagyok,bár még csak 2 hónapos :) Viszont úgy gondoltam én is helyre szeretném tenni magamban a dolgokat, hiszen úgy látom terhesen fogékopnyabbak az emberek az áramrázásra!?


-Ha gumi vagy műanyagtalpú papucsban vagyok, nem tud megrázni az áram. Miért?

-Ha jobb kézzel nyúlok az áramforráshoz. Kevesebb az esélye a szívritmuszavarnak?

- Ha csak egy picit csip meg az áram (telefon töltő, hütő vagy bármi. Akkor is orvoshoz kell menni, illetve ti mennétek?

-Nagyobb áramrázást mindig pontosan lehet érezni?

- a babának mindig baja lesz?

- melyek azok a tárgyak dolgok, amik már biztosan veszélyesek?

Remélem ez a kérdés, mindenkinek nagy segítség lesz, és remélem ezentúl nem lesz tele ilyennel az oldal. Elküldtem ezeket a kérdéseket egy orvosnak is, majd küldöm a választ. Boldog babavárást mindenkinek. :)


2017. jún. 9. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az áram jön egy fekete, és megy egy kék vezetéken. Ezek a konnektor két lyuka. Namost a feketén jövő áram az el tud folyni a föld felé is. Ha gumitalpú papucs vagy cipő van rajtad, akkor el vagy szigetelve a földtől és nem tud záródni az áramkör. Mindegy melyik kézzel nyúlsz, ha megráz az áram orvoshoz kell fordulni. Statikus áramütésnél pl. mikor a pulcsid leveszed, vagy a gyerek lecsúszik a csúzdán és úgy csípked az nem orvosi eset. Ha megráz az áram azt mindenképpen érzed, nagyon rossz:). A babának akkor lesz baja ha neked lesz bajod. Gyereknél a konnektor a legveszélyesebb, le kell vakdugózni őket.


Viszont! Ha nálatok olyan gyakran előfordul ez az "áramrázás" akkor lehet hogy érdemes lenne egy villanyszerelőt hívni,egy esetleges nullahiba(a kék amelyiken elfelé megy az áram)kizárására. Ezt úgy kell elképzelni mint egy vízrendszert legalábbis én ezt szoktam példának hozni. A feketén bejön teszemazt 20egység áram, a kéken ugyanennyinek kell elfolynia. Ha hibás egy kötés akkor a 20ból mondjuk csak 12 folyik el rajta, a többi elfolyik a föld felé. Merre? A radiátoron,gázcsövön,vízcsövön keresztül. Ergó ezek "áram" alá kerülhetnek. Ha van még kérdés szivesen válaszolok.

2017. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, nekem még nagyon sok buta kérdés kavarog a fejemben. Mind gyakoriról van, de én sem tudom rá a helyes választ.


-A telefon töltőnek a vége megtud rázni, miután kihúztuk és hozzáértünk? Vagy maga a töltő nem a vége?

- A telefon töltésközben ráz? Maradhat benne utána áram?

- A laptop, ha töltőn van, akkor ráz?


Azt írtad, hogy a az áram levet a vízvezetékben, gázban. Tehát akár a víz is megrázhat, ha úgy van?

Bocsi, egyáltalán nem vagyok otthon a témában, és ez a rengeteg kérdés itt azért megijesztett.

Egyébként úgy veszem észre általában semmi bajuk csak megijednek, ebből az következik, hogy annyira azért nem veszélyesek ezek?

2017. jún. 9. 18:59
 3/7 A kérdező kommentje:

- Ha be van dugva valami a konnektorba és meleg, akkor csak a melegséget érzed.. vagy az is megtud rázni? Az műanyag, nem, és szigetel?


Bocsánat az 5000 kérdésért, de tényleg elkezdett ez foglalkoztatni és örülnék ha hozzáértők megválaszolnák. Köszönöm! Remélem nemcsak nekem lesz segítség.

2017. jún. 9. 19:06
 4/7 anonim válasza:
Miért lene "fogékonyabb" terhesen valaki az áramrázásra? Az nem egy betegség...
2017. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ráz meg a töltő ha töltöd a telefont, a vége sem ráz, nem az az alapfelállás hogy minden megráz. Dolgok akkor rázhatnak meg ha sérül a szigetelésük. Megsérül a burkolata, csatlakozója stb. Könnyen kizárhatod ezt a problémát egy ugynevezett érintésvédelmi másnéven FI-relével. Ez olyan esetben old le ha BÁRMELYIK KÉSZÜLÉKEDNEK! ilyen jellegű hibája lenne. Ezt villanyszerelő rakja fel a fogyasztásmérő és a lakáselosztó közé.Igen a víz is rázhat, hiszen előírás hogy MINDEN 1méternél nagyobb fémtárgyat földelni kell, magyarul fémes kapcsolatot kell teremteni közte és a talaj közt. A földelés legtöbb esetben egy kb. 2méteres vasrúd a ház mellé leverve a földbe.
2017. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálom átrakatni másik kategóriába. A "terhesség" rovatban kevés a villanyszerelő:)
2017. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát több mint 16 éve gépezek... a laptopom non stop töltőn van...soha nem rázott meg... 32 hetes kismama vagyok és semmi nem rázott meg... napi szinten nyúlkálok a telefon töltőhöz is, még a kábel is kezd szétjönni még se ráz... többet rázott meg munka közben az irodában az új székem mint egész életemben bármi más... mégse fordult meg a fejemben, hogy baj lenne... Szerintem, ha konkrét áramütés érne azt mindenki tudná, hogy jaj baj van és irány a doki... 7 éve gyakorizok és csak pár hete van, hogy minden kismamát rázogat valami... miközben a legtöbb csak statikus kisülés vagy mi az isten.... Kész őrület... mindenkinek agyára ment a meleg vagy nem tudom. A következő kérdés majd az lesz, hogy megcsípett a szúnyog... baja lesz? Eszem megáll xD
2017. jún. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!