Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a SATA (3,2,1,...

Mi a különbség a SATA (3,2,1, mSATA) csatlakozók és a SATA Express között és mi az az m.2 csatlakozó?

Figyelt kérdés
Ugy tudom a SATA 3 gyorsabb mint az 1 és a 2, viszont az mSATA az jobb lehet?

2017. jún. 10. 19:35
 1/3 anonim válasza:

a sata 1 1,5 Gbit-nyi adatot tud másodpercenként szállítani maximum (ez emberi nyelven 187.5 MB másodpercenként.) A Sata (Serial ATA) 2-es cstlakozó 3 Gbitps,azaz 375 MBitps-es sebességet ér el maximum. nem tanácsolok SSD-t kötni erre,csak HDD-t. A Sata 3 6 Gbitps-es, tehát 750 MB ("megabájt")-nyi adatot képes egy másodperc alatt közvetíteni. Az m.2 sata egy úfajta csatlakoztatási lehetőség: az alaplapon kell ilyen legyen (pl [link] ). Sokkal gyorsabb,mint a hagyományos SATA, ezek hasonlítana a msata (mini sata)-hoz,mert mindkettő egy forradalmi SATA-forma.A msata-t is korlátozta a sata3 750 MBps-re,így új megoldás után néztek,így lett a M.2 SATA. A m.2 ssd-k akár 2.500(!!!!!!!) MBps-es olvasási és 1.500 (!!!) írási sebességre képesek,szóval háromszoros sebességre képesek,így sokkal drágábbak is.

hasonlatként: a 60 GB-os GTA V-t megfelelő processzorral,ideális esetben 40 másodperc (!!) ,tehát KEVESEBB,MINT EGY PERC ALATT képes átmásolni egy mappából egy másikba.

2017. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
egyes vagyok,remélem nem komplikáltam túl :D
2017. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ezt így már értem, viszont azt még nem tudom, hogy a SATA Express az mi célt szolgál?
2017. jún. 11. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!