Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen projekteket ajánlotok...

Milyen projekteket ajánlotok arduinohoz, ti miket csináltatok meg vele ami érdekesebb?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy arduinot, de nincs sok ötletem, hogy mit tudnék vele csinálni miután megvolt a led villogtatás meg az egyszerűbb dolgok.

2017. jún. 12. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

LCD vagy OLED kijelzőre kiíratás esetleg rajzolás?

Én első projetemnek egy termosztátot csináltam kazánhoz.

2017. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 radír67 válasza:
Én egy távirányítós fényképezőgép mozgatót csináltam vele. Meg modellautóba világítás vezérlést. Most egy rádióamatőr haveromnak készül egy morse-gyorsbillentyű. Csak azt nem értem miért a gombhoz választod a kabátot. Normál esetben előbb a megoldandó feladat van meg, aztán keresünk hozzá eszközt.
2017. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Ne vegyél Arduinot, vegyél NodeMCU-t. Pár 100Ft plusszért egyből van rajta wifi és Arduino kompatibilis. Kétlem, hogy bárki is a shieldek összedrótozgatásáért kezd bele.

2. Ha már van egy wifis mikrovezérlőd, szerintem adja magát, csak körbe kell otthon nézned, hogy mit hogyan automatizálhatnál. Amiket én megcsináltam vele eddig:

Automata garázsnyitó, ami bezár, amikor kimegyek a garázsból, kivéve, ha elhúzom a kezem egy érzékelő előtt, akkor nekem kell zárnom.

Kültéri lámpakapcsoló, ami nem kapcsol be, ha nappali fény van, egy óra után pedig automatikusan leáll.

Kerti szivattyú vezérlése, ami ha félig kiürül a hordó, bekapcsol, ha megtelt, leáll.

Autós hőmérő, ami jelzi, ha van a közelben titkosítatlan wifi.

Facebookról vezérelhető termosztát (ehhez mondjuk kell egy kis programozás tudás is)

2017. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!