Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Angol, finn és orosz nyelvű...

Angol, finn és orosz nyelvű rádióműsorok jöttek be ma délután egyszerű URH-s rádiómon. Csoda történt?

Figyelt kérdés
Fél 2 és fél 3 között tekergettem a gombot, és először jött több helyről a 87,5 és 89 frekvencia környékén egy angolul beszélő adó. Néha érthető volt, néha zúgott. Ezen a környéken már ekkor megjelent e mellett 1-2 finn adó is, majd ahogy továbbtekertem, rengeteg helyen szólt finn adás, azt hiszem legalább 2 rádiótól. Helyenként teljesen jó volt a vétel, pillanatokra még sztereóban is jött. Nem akartam hinni a fülemnek. Aztán a 104,8-as frekvencián már egy orosz adó is megjelent, elég jól érthetően, de rövidesen eltűnt, majd kb 10 perc múlva már egy finn adás szólt a helyén. Most fél 9 körül újra próbáltam, de már nyomuk sincs. Hogy történhetett ez az egész?
2017. jún. 16. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ionoszféra képes visszaverni a föld felé a rá eső rádióhullámokat, emiatt több 100/1000km-re lévő állomások is befoghatóak, de ez általában max. 30 MHZ-ig jellemző, ám néha ritkán rövid ideig előfordul az URH tartományban is.
2017. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez fantasztikus! De akkor máskor gondolom, nem nagyon számíthatok erre.
2017. jún. 16. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem, ritkán, de mégis elég sokszor előfordul ilyen, leggyakrabban nyáron..

Néha-néha tekergetni kell a rádiót, és fogsz még találkozni ilyen csodával.

2017. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azt lehet tudni, miért pont a finn adók jöttek leginkább és a legjobban?
2017. jún. 16. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez csoda, keresd a vatikán illetékes hivatalát!
2017. jún. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!