Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Xiaomi Mi Box 3 Android TV...

Xiaomi Mi Box 3 Android TV box médialejátszón még egy normális böngésző sincsen rajta?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete kaptam ezt azt eszközt házhoz az Extreme Dgitial oldaláról rendeltem vagy egy régebbi 80cm es LED sharp tv-m ami ugyan már elég régi de és jó lett volna egy smart tv viszont erre most nincs pénzem így vettem ilyen android box ot viszont ebből sem akartam az egyik legolcsóbb és leggagyibbat venni úgy, hogy ezt majdnem 30k ba került de azt mondom megérte elégedett vagyok vele meg a márkával is ugyan is a telefonom is ilyen nem mellesleg miracast is van benne ami egy plusz pont ez eddig rendben van és eddig ezek működtek is rajta mert tényleg amire kattintok az úgy is csinálja egyből akadozás nélkül!


Ugyan ehhez a kis boxhoz lehetett volna venni még ilyen Game controllert de az még +7-8k lett volna és ugyan ez is megérte volna de nem játszok meg semmit nem nagyon akarok rá letölteni mert csak azért vettem, hogy videónézés és filmnézés szempontjából!


Egyébként ha valakit érdekelne innen vásároltam itt le vannak írva a jellemzői talán a belső flash tárhelye lehetett volna egy kicsit nagyobb is mint 8GB de végül is ezzel sincs bajom!


[link]


Mondjuk A felülete eléggé egy kicsit ilyen hogy is mondjam puritán mert elvileg TV-re van optimalizálva hogy könnyebb legyen a használata és a Play áruházban is csak azok az alkalmazások vannak fent nagyja részt amik TV-re vannak optimalizálva és itt is jön az egyik probléma ugyan is az eszközön alapból még olyan böngésző sincsen amivel meg tudnám nyitni a webet erre padig azért lenne szükség, hogy pl itt akkor úgy el tudnánk indítani egy filmet mint mondjuk pl egy pc-n!

A Play áruházban sincs fent semmilyen normális ismert böngésző csak ilyen gagyi no name semmik amik kb semmire sem jók, és igen arra már rájöttem, hogy ha pl a normál androidos telefonos Chrome böngésző apk fájlját rámásolom egy pendrive-ra és ott ezen egy file explorer segítségével feltelepítem úgy rendben van és úgy minden olyan egyéb alkalmazást is fel tudok telepíteni mint mondjuk egy mobilos androidra csak éppen semmire nem tudom őket használni mert itt ez ugyan érintő-képernyőre van optimalizálva a és szerintem egér kellene ahhoz hogy ezt kipróbáljam, hogy működik-e bár ez a nappaliban nem épp egy esztétikus látvány, hogy mond mondjuk egérrel kattingatjak a tv- előtt mondjuk csak addig kellene amíg elindítok egy filmet sajnos még kipróbálni sem tudtam most ugyan is nincs itthon semmilyen egerem mert csak notebook-om van számítógépem nincs!

Bár lehet, hogy hülyeségeket csináltam amiket most leírtam és nem is így kellene annyira nem értek hozzák vagy nagyjából mégis számítógéphez kb. haladószinten értek és bár így minden appot fel lehet rá úgymond varázsolni de gondolom mégsem így kellene!


Mondjuk annyira nem érdekelnek ezek az appok a Chrome-ot is csak azért akartam feltenni, hogy így le tudjak online filmeket játszani de ha egér kell hozzá meg mondjuk még billentyűzet is akkor hülyeség és engem az eléggé meglep, hogy egy android os rendszerű kütyün még a chrome sincs rajta de akkor őszintén mire lehet használni ezt a valamit mert csak a youtube az egyetlen értelmes dolog ami rajta van bár az is eléggé butított formájában és bár nem volt olyan drága de annyira olcsó sem nagyon és egy gyengébb telefonnak felel meg kb de az nem ér 30k-t hogy csak a youtube meg még pár ilyen olyan vacak megy rajta aminek semmi értelme!


Még talán a Netfixet azt megpróbálnám mert annyira nem lenne drága de eddig csak azért ne fizettem rá elő ,mert semmilyen magyar infó sincs róla az alkalmazás is angol és ha előfizetek rá ezt bármikor le tudom mondani vagy ki tudok belőle lépni, vagy hűségidő van, de akkor aztán tényleg semmit sem ér ha mondjuk még itt a netfixen egyáltalán vagy magyar film vagy mind feliratos mert akkor inkább elállok a váráslástól és vissza kérem a pénzemet! Amúgy bocsi a hosszú regényért de eléggé felidegesített



2017. júl. 9. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"Chrome-ot is csak azért akartam feltenni, hogy így le tudjak online filmeket játszani"

Ha van egy fullos médiajátszó, minek szenvedsz weblapokkal? Telepítsd a Kodi-t vagy az SPMC-t és nézz körül azok utólagos addonjai között.

[link]


Amúgy az operációs rendszer nem Android(!), hanem Android TV(!). Az a két betű sokat számít... Szinte ez az egyetlen ilyen, ami Magyarországon hivatalosan kapható. Tudja a Widevine level 1 DRM-et, ami Netflix, Youtube, HBO Go és hasonló szolgáltatok megkövetelnek a FullHD és 4k tartalmakhoz.

2017. júl. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazt tudom, hogy ez Android TV és azt is hogy különbözik a mobilos androidtól persze nem sokkal mert mind a két rendszer a Google-é és mind a kettő ugyan úgy Linux kernelen fut tudtommal!


Igen nem is snincsdnénk böngészőkkel ha Le tudnánk játszani úgy normálisan filmeket most azzal nem vagyok tisztában, hogy a netflix, Kodi stb egyáltalán vannak rajta magyar nyelvű filmeket vagy sorozatok ez érdekelne mert ha nincs akkor értelme nincs!


A netflix alapból rajta volt itt igaz első hónap ingyenes utána kell érte fizetni eddig azért nem fizettem elő mert mint fent is említettem hogy nem tudom magyar-e és hogy vissza rudom-e mondani ha nincs rá szükségem vagy hűség van bár gondolom nincs viszont semmi infót nem találtam ezekkel kapcsolatban!


Nagyjából érték hozzá bár még annyira nem merültem bele a kodit is letöltöttem be sem jön be sem és színt úgy semmi infó így kitöröltem mondom még annyira nem foglalkoztam bele!


Viszont van még ugye hulu és HBO fő vagy mi de ezek egyike sincs a play áruházban!

2017. júl. 10. 16:18
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesírási hibákért de a prediktív szövegbevitel miatt volt!


Na jó talán a netflix az amit eddig megnéztem igaz nekem ilyen nincs de ismerem ezeket amiket itt felsoroltál a kodit is ismerem ezt most meg is nézem jobban újra letöltöm elvileg azt írja a Wikipédia, hogy szabad nyílt forráskódú szoftver akkor gondolom ingyenes is a kérdés ezután színt úgy az hogy magyar adó, film stb elérhető-e ezen végül is könnyen biztos mint böngészővel babarálni viszont ott legalább azt játszottam volna le amit akarok bár mint mondtam gondolom a nappaliba sem esztétikus látvány egy ilyen tv-n a böngésző a billentyűzet egérről már ne is beszéljünk!


Akkor inkább fizetek a neflix vagy kodiért bár érdekes külföldi videóban amiket néztem ott a hulu, cbs és HBO go is rajta volt itt nincs az áruház lehet ezek csak külföldön elérhetőek talán még a Telenor mytv igaz tudom mi ez de még ezt sem használtam soha!


Én nem nagyon vagyok itthon eddig nem nagyon tudtam vele foglalkozni a ház többi tagja még egyáltalán nem ért hozzá azt mondják bonyolult Talán a YouTube amit el tudnak rajta indítani bár jelen esetben nem is nagyon tudnak mást mivel más nincs is nagyon rajta!

2017. júl. 10. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!