Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges-e PC hűtőből...

Lehetséges-e PC hűtőből készíteni mini hűtőszekrényt?

Figyelt kérdés

Vettem pár hűtőventit a gépházamba, de egy kimaradt, mivel utólag néztem csak meg, hogy nem fér be a megfelelő helyre. Arra gondoltam hogy ebből a hűtővel készítenék egy kis hűtőszekrényt egy 2,5L palacknak. Van-e értelme ezzel foglalkozni, illetve ha van, akkor mire figyeljek?

Venni nem szeretnék hűtőt (lehet jobban megérné pedig) szeretnék kicsit barkácsolni :D



2017. júl. 20. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben gúglizz utána a hűtőszekrények működési elvének.
2017. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mindjárt gondoltam hogy nem ugyanazon az elven működik a dolog. Az a kérdés hogy van bármi értelme a dolognak
2017. júl. 20. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A ventilátor önmagában nem hűt, csak mozgatja a levegőt. Nem hűtene semmit a palackon.

Az más, ha veszel egy Peltier-elemes hűtőbordát, a melegoldalt hűtöd a ventilátorral, a hidegoldalon pedig a palack van, hőszigetelt dobozban. Ennek az a szépséghibája, hogy pár órás üzemiodőhöz is brutál akkura lenne szükséged. A peltier-elemes hűtő zabálja az áramot.

2017. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat
2017. júl. 20. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!