Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árt az elektronikai eszközök...

Árt az elektronikai eszközök akkumulátorának, ha a feltöltés után nem húzzuk ki a töltőt, és egy ideig 100%-on marad a töltöttség?

Figyelt kérdés
Pl. laptop, vagy esetleg telefon esetében, ha éjjel töltjük, és pár órát úgy marad 100-on a töltőn.

2017. júl. 25. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Az nem árt ha úgy marad, viszont az igen hogy 100%-ra feltöltöd. 30%-80%-között a legjobb tartani az akksit, s havi 1x feltölteni csak 100%-ra. Így egy 30%-al megtudod növelni az akksi élettartamát.
2017. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Magyarul használja az eszközeit csak fele működési idővel (80-30=50) cserébe egy minimális élettartam növekedésért.

Ez kb. olyan, hogy inkább csak tolja a kocsiját, mert akkor nem kopik a motorja.

Kérdező:

Nem árt neki, nem tölti túl, nyugodtan rajta maradhat a töltőn.

2017. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

# 3/3 Időpont ma 12:19


Okosnak érzed magad?


Az öli az akksit, ha 0%-tól 100%-ig töltöd. Szóval ha van lehetőség rá, akkor jó csak 80%-ig feltölteni s már belehet tenni 30%-on, gondolom a kérdező nem barlangban él mint te, mindenütt vannak 220-ak, és ez csak ajánlott és akkor kell csinálni amikor nem kellemetlen hogy kisebb a készenléti idő.


Ennél jobban már nem tudom részletezni, hogy még te is megértsd.

2017. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Telefonomat este odarakom 20-30%-on, felviszi 80-ra, kiveszem, s másnap este megint lemerítem 20-30%-ra, nekem ez így tökéletesen működik, persze megpróbálhatsz kioktatni hogy én vagyok a hülye hogy úgy használom a tellót ahogy a gyártó javasolta, és így nekem tökéletesen jó minden.


Persze ez nálad már nem működne, mert annyira leölted az akksit a 0-100%-ig való töltéssel hogy nem bírná ki. S végeredményben amikor tényleg szükség lenne a maximális kapacításra, az enyém elviszi 3 napot is, a tiéd meg felet se.

2017. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mai notebook-ok, telefonoknál egy dolog károsítja őket, ha tartósan le vannak merülve. A többi akkumlátoros urban legend még a régi időkből, meg másfajta akkuk tulajdonságainak összemosásából ered. Semmi baja nem lesz, ha 100%-on, sőt laptop akku élettartamát úgy lehet a legjobban megnövelni, ha ahol csak lehet, hálózatról használjuk. Mobilnál hasonló a töltőáramkör, én pl hazaérek, felrakom töltőre a telót, és ha nem megyek sehova akkor fél5-től másnap 8-ig simán ott van. Hétvégén voltunk túrázni, péntek-szombat-vasárnap végig bírta, 1 éves telefon. A laptopom négy éves, eredetileg 4,5 órát bírt az akkuja, most kb 4-et.
2017. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

#4

Nem kell magam annak érezni, mert az is vagyok.

A nulla százalékod magáért beszél.

Az akku azért van, hogy használjuk. Ha a pár hónapos élettartam hosszabbodásra áll fel valakinek, arról nem tehetek. A telefon van értem, és nem fordítva, és pont nem érdekel, hogy a telefon árának tizedébe kerülő tartozékot két év helyett egy év kilenc hónap múlva kell vennem.

2017. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!