Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Butaság egy hifi erősítőt...

LoLmAnUsH kérdése:

Butaság egy hifi erősítőt vennem ehhez a hangfalhoz?

Figyelt kérdés

Elég biztonytalan vagyok abban,hogy ehhez a hangfalhoz elég lenne egy hifi erősítő,kicsit laikus vagyok a témában,de nem láttam máshol erről szóló kérdést,ezért megkérdem itt,nem vesztek vele semmit.


Amit tudni kell a hangfalról:

Egy felújítás alatt lévő

videoton dc 3011-es 8 Ohm(!) hangfal

amiben a mély: 300mm-es 300W-os,95 dB

a többi adatról nincs pontos infóm,annyit tudok írni hogy a közép 125 mm,a magas 25 mmm


Az erősítőket nagyon drágának találom,egy hifi erősítő mennyire tudná meghajtani?



2017. júl. 29. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy szobai, hifi hangfal(volt). Nem tudom miért lenne "butaság" egy hifi erősítőt használni hozzá.

Mit tud egy "erősítő" ami nagyon drága, a hifi erősítőhöz képest?

2017. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 300W-os hangszórónak mi a márkája? Ha egy hifi erősítővel akarsz hajtani egy 300W-os hangfalat, akkor ahhoz kevés a hifi erősítő. Nagy hangerőn torzítani fog, és még (ha hiszed, ha nem) ki is ütheted vele a hangszórót. A hangszóró teljesítményéhez képest kb 30%-al gyengébb erősítőt kell választani, így jól is fog szólni, valamint nem csapod ki a hangfalat. Továbbá annyiban sántít a dolog, hogy ha a magas, a közép, és a hangváltó gyári, akkor azok már nem bírják el azt a teljesítményt, mint amit a mély. Gyártanak a videoton hangfalakhoz kompatibilis mélyeket, érdemes egy olyanra kicserélni, és akkor Hifi erősítővel szépen fog szólni, az tuti. Vagy a hangváltó/magas/közép cseréje a mélyhez igazítva a teljesítményét. Remélem tudtam segíteni.
2017. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!