Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért zúgnak a berendezések?

Miért zúgnak a berendezések?

Figyelt kérdés

Van egy 12V-os akkumulátorom, és egy inverterem, ami 230, váltakozóáramra változtatja az áramom.

Egy kis olvasólámpát dugtam először rá, majd ventilátort, a ventilátor jobban zúgott, mint a fali 220-nál.

Majd rátettem egy 220-as multimétert, ( [link]

Féléve használom, eddig nem volt baja, ennél viszont picit be"füstölt", nem nagyon, csak látszódott, hogy valami nem oké, viszont fali 230-nál probléma mentesen működik.

Jobban elnézve a kis olvasólámpánál is észlelhető kis zúgás, ami fali 230-nál szintén nincs meg.

Utána néztem, Gondolom ez az inverter módosított szinuszos inverter, nem tudom hogy háromszög, vagy négyzet...

Ez okozhatja a zúgásokat? a 230 energy meter meg problémás a módosított szinusz? Ha igen, akkor milyen problémák léphetnek fel az eszközökben később, ha így használom őket, mit "szabad", érdemes mód. szinuszról üzemeltetni?



2017. aug. 4. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól tudod, ez az inverter módosított szinuszos inverter, nem tudom hogy háromszög, vagy négyzet...

Ez okozza a zúgásokat.

2017. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mennyire befolyásolja a berendezéseket?

Élettartam csökkenés? milyen eszközökön javasolt a használata?

2017. aug. 4. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!