Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Parkoló autót akku helyett...

Parkoló autót akku helyett 220-ról?

Figyelt kérdés
Van egy autóm a fészer mellett, ami mindig egy helyben áll, csak tárolásra és olvasó szobának használom, a motort sose indítom be. Az elektromos ablakemelő, a központi zár, a magnó, a lámpa elég hamar leszívja az akkut, ezért kivittem a hosszabbítót az akkuig, az akkut kiszedtem, de hogyan tovább, hogy lesz a 220-ból 12V?

2017. aug. 31. 16:31
1 2
 1/15 Zzzoli ***** válasza:
100%
Egy akkutöltő közbeiktatásával :-)
2017. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az akkutöltőm leírásában az van, hogy első lépésként ki kell szerelni az akkut, mert kárt tehet az autó elektronikájában. De keresek, hátha találok olyat ami így is használható. Nincs olyan megoldás, aminél nincs szükség akkura, csak valami átalakítóra?
2017. aug. 31. 16:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt konverternek hívják :)
2017. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értesz hozzá, miért erőlteted. Vegyél egy töltőt és annyi.
2017. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de konverterre keresve mindenfélét találok, csak ilyesmit nem. Az erőltetést illetően pont fordítva gondolkozom: aki nem ért valamihez az lehet jobban meg kell erőltesse magát ugyanahhoz az eredményhez, de ez még nem ok a feladásra. Ahogy írtam, töltőm már van, de az nem ilyen használatra való sajnos. Most egy elektronikai alkatrészbolt eladójával beszéltem, azt mondja egy tápegység kell nekem, tud is szerezni kb. 20 ezerért egy olyat ami 12V-on 10A-t csinál 220V-ból, de ez csak akkor lesz jó ha a maximális áramfelvétel 10A alatti. Úgyhogy most megnézem hány amperes az elektromos ablakemelő, a központi zár, a magnó, a lámpa, esetleg az ülésfűtés... Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2017. aug. 31. 17:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ezek miatt kell benne hagyni az akkut. Hogy a hirtelen terheléseket is elbírja.

Töltés közben nem kell kivenni az akkut az autóból, sem lekötni. Csak azért van bent a leírásban, hogy ha a töltéstőlé függetlenül bármi elromlik az autóban, az a töltő hibája lenne a tulajdonos szerint.

2017. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Zzzoli ***** válasza:
100%

Ha az akku jó, nyugodtan ráakaszthatod az autóban is a csipeszeket.

Az akkutöltő akkor tehet kárt az autó elektronikájában, ha az akku már annyira szulfátos hogy nagyon magas a belső ellenállása, ezáltal a kapocsfeszültsége, vagy teljesen megszakad. Ekkor az áramgenerátoros töltő próbálja a kapocsfeszültségét emelni, hogy a töltőáram meglegyen. Egyes esetekben a magas kapocsfeszültség miatt lehetnek galibák.

Viszont ha sima trafós egyenirányítós töltőd van, ami 14,4 vagy csak kicsit nagyobb kapocsfeszültséget tud, nincs baj.

2017. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Neked ez is jó lesz.

[link]

2017. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos választ, már nem is tűnik lehetetlennek a küldetés! :)
2017. aug. 31. 18:32
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
12V-os tápegység. Pl LED-hez való. A fentebbinek feléből megúszható, pedig ugyan azt tudja.
2017. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!