Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mágneskártyás beléptető kapu...

Mágneskártyás beléptető kapu (kollégiumban) tönkreteheti a bankkártyát, ha azt (is) odaérintem?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

MÁGNES kártyás????

Áthúzod, mint a bankkártyát, amikor leolvassák?


Nem rfid?


Ha tényleg mágnes, igen

2017. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik mágneskártya a másikat nem nagyon tudja tönkretenni, ha nem dörzsölöd őket össze (különben két bankkártyát sem tarthatnál egy pénztárcában).


De szinte biztos, hogy rfid kártya a belépő, így semmi baja nem lesz. Kis eséllyel előfordulhat, hogy nem enged be, ha a bankkártya is közvetlenül mellette van (pl. a pénztárcádat tartod oda az olvasóhoz), de ez sem valószínű.

2017. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat. Sajnos nem ismerem a működési elvüket ezeknek a kártyáknak, csak feltételeztem hogy mágneses.


Pont a pénztárcás dolog miatt kérdeztem, mert mindkét kártyámat a pénztárcámban tartom, és nem-e teszi tönkre a bankkártyámat, ha odaérintem az egész pénztárcát.


Köszönöm mégegyszer a válaszokat.

2017. szept. 5. 16:11
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nekem nem pont ettől, de hasonló helyzetben a bankkártyámon tönkrement a Paypass. Amikor a bank kicserélte, azt mondták, hogy ismert olyan jelenség, hogy egymás mellett tárolva az elektromágneses hullámokra érzékeny kártyák időszakosan vagy maradandóan is módosíthatják egymás "képességeit".
2017. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem pontgyujto kartyam ment tonkre az egyetemi belepokartya miatt, mert en is a tarcat erintettem oda mindig. Szoval ilyen elven a bankkartya is tonkre mehet, de szerintem csak a contactless benne, nem az egesz.
2017. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!