Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 6-os vagy 10-es földkábel? A...

6-os vagy 10-es földkábel? A többi lent .

Figyelt kérdés
Adott egy új építésű családi ház . Az igény 3X25 A . A villanyóra az elosztótáblától kb 30m-re található . Mekkora keresztmetszetű földkábelt kell használni ?
2017. szept. 8. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
6-os elég lesz, de ha később bővíteni akarod, akkor inkább 10-est tegyél le.
2017. szept. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 30 m-es távon nincs akkora feszültségesés, hogy indokolt lenne a 10-es kábel ? Ekkora szakaszon akkor megfelelő a 6-os földkábel ?
2017. szept. 8. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
1% feszültségeséssel számoltam, annyi még belefér.
2017. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyelembe véve, hogy a földkábelen NEM SZABADNA áramnak csordogálnia, nem értem ezt az 1%-ot.

Bekötéskor be fogják mérni a földet, aminek x ohm alatt kell majd lennie.

NEM kell vastagabb, mint a fázisvezeték.

2017. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a védőföld vezetékre gondolt, azt nem is szokás külön kihúzni, hanem a földben futó 4-, vagy 5-eres kábelre.

Az a 30 méter a gyakorlatban lehet 40 is.

Számít a vezetőszál anyaga is, aluból vastagabb kell, rézből kisebb. Van rá esély, hogy még a 10mm2 keresztmetszet is kevés.

2017. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most akkor elegendő az 5x6-os réz földkábel 30m-en ,vagy legyen inkább 5x10-es réz földkábel .
2017. szept. 9. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég lesz a 6-os is, de ha ennél nagyobb áram kellene később, akkor lehet megérné lerakni a 10-est. Kérdés,

hogy megéri-e neked a 25-35e forint pluszpénzt. Ha

később kellene cserélni, akkor dupla munka, dupla

anyag.

2017. szept. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!