Kezdőoldal » Otthon » Kert » MTK kábel a földbe?

MTK kábel a földbe?

Figyelt kérdés

Világításnak ha gégecső nélkül lefektetem a földbe az MTK kábelt lehet baja?

Azon a részen nincs "használva" a föld, nem éri terhelés sem.



2017. márc. 18. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Elméletileg nyugodtan vezetheted. Én csak védöcsöben vezetném mert amikor elfelejtem a nyomvonalat biztosan átvágnám valamivel ami akár megrázo élmény is lehet (Ne csak magadra gondolj!!!!)
2017. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Symalen csőnek 150ft métere ne hogy már ezen spórolj!
2017. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a 20-asnak :D
2017. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16-osnak meg 115
2017. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem viheted föld alatt mert nem arra való. A védő cső minimum kell, de akkor már valószínűleg jobban jársz egy földkábellel. Ami elég gyakori, hogy az MT kábel egyáltalán nem rágcsáló védett és láttam már földben elrágott MT kábelt. Gondolom nem szeretnéd néhány évente kiásni és kicserélni amikor valamilyen rágcsáló elrágja (és hiába van, hogy te esetleg nem látod azért sokszor van a földben valami rágcsáló) - nyilván ha csak pár hétre kell akkor valószínűleg nem lesz baja, ideiglenesen már én is tettem le MT föld alá, de tartósan nem célszerű. A sima védőcső szintén nem sokat ér kb. ugyanezen ok miatt mert azt is elrágja, megsérül stb. És ez még csak egy szempont a sok közül. Nem véletlenül nem javasolja a gyártó közvetleül talajba fektetni. Ilyenkor azért érdemes a gyártónak hinni, ők valószínűleg jobban ismerik a kábelüket.
2017. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 50méteren tettem le 16os gégecsőbe 3x1.5MBCu kábelt 5éve. Semmi baja.
2017. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk most pont egy ilyen munkánk van, hogy a gondos tulaj házi barkácsban kb. 5 éve beásott a földbe 30m MT kábelt gégecsőben, hogy jó lesz majd a kapu világításhoz, és kb. 1 hónapja állandóan vagy a fi relét, vagy a kismegszakítót, vagy úgy nagyjából mindent lever, ha meg nem ver le akkor meg a villanyóra pörög. Időközben fölé került egy betonjárda, mert amikor lerakták nem gondolták, hogy oda kell majd még egy járda, a kutyának az épített háza, és az asszony beton virágtartója. Azt már sikerült kimérni, hogy a kábel valahol megsérült, azonban az egészet ki kell ásni ismét, feltörni a járdát, elbontani a kutyaházat, kivenni az asszony virágait a virágtartóból és azt odébb tenni (föld nélkül is van vagy 300kg). A válasz: "hát a földkábel 80cm mélyen drágább lett volna, mint ez így és 5 évig jó volt, mitől romlott el". Most várjuk a légkalapácsos különítményt, hogy feltörje 10m hosszan a járdát, hogy hozzá férjünk a kábelhez.
2017. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
oda nem gégecső való hanem szimolencső hányszor mondjam már he! hát tiszta bolond vagy?:D
2017. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: nem erre írtam le egy példát? (7-es hozzászólásban), hogy sem az MT sem a gégecső nem alkalmas? Értő olvasás?
2017. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8.: Hol írtam gégecsövet (5-ös válaszoló vagyok)? Mutasd már meg! Én védőcsövet írtam és nem csak a Symalen jó hanem még legalább fél tucat fajta megfelel.
2017. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!