Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus csavar behajtóból...

Akkus csavar behajtóból melyikeket érdemes venni?

Figyelt kérdés
Kedvenceim a gépek közül a makita és a kék bosch,ezek mennyire megbízhatók akkusból?
2017. jan. 17. 22:19
 1/8 anonim válasza:
Mi 4éve vettünk a tescoba zöld straus csavarozót és dekopírt. Azt hiszem akkor 7500 volt az akkus de most sem több 10nél napi használatban van teljesrn elégedettek vagyunk vele és 6év garancia van rajta!
2017. jan. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cs...... válasza:

Szia!

Az aldiban kapható Workzone nagyon jó! Nekem a legnagyobb van,adtak koffert és két akksit gyorstöltővel...Plusz 3 év garancia... Simán tudja amit a hasonlóárú vagy kicsit drágább bosch. (adatait is megnéztem,erősebb is volt)

2017. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem Makita DDF453 van. Teljesen elégedett vagyok vele. LXT rendszerű lítium-ion akkumulátorok (kettő van hozzá), huszonpárperc alatt tölti fel, és nagyon sokáig bírja. Ha hetekig nem veszem elő, mert nem kell, akkor sem merül le állásában. Ami még előny, hogy ugyanebben az akkumulátor családban egy teljes termékpaletta elérhető. Most tervezek beszerezni aksis lámpát, és orrfűrészt is. Egy töltő, néhány akksi, és számtalan gép, ami ezzel működtethető.


Megbízhatóság: Vásárláskor regisztráltam a gépet, így 3 év kiterjesztett garanciát ad a gyártó.

2017. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
straus 6 év gari?
2017. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Makita ipari, a többi barkács kategória. Erről a hat év garanciáról nem hallottam (főleg a strauss névvel együtt emlegetve furcsa), mindenesetre, még ha valóban úgy is lenne, el kell gondolkodni mégis melyik megoldás megbízhatóbb. Amelyik ipari körülmények közötti használat mellett biztosít három év garanciát, vagy amelyik házibarkács célú használat esetén hatot.

Egy gipszkartonozó vállalkozásnál az ipari csavarbehajtó egy hét alatt megy annyit, mint a barkács gépek otthoni körülmények között egész élettartalmuk alatt.

2017. jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nos. Én az itt olvasottakkal szemben kicsit más véleményen vagyok.

Eltekintve a makita reklámtól és attól, hogy 1 akkuval sokféle gép megy (jelzem ez nem makita esetén van így, hanem sok komoly márka esetén is) azért elmondhatjuk, hogy a felhasználás módja az, ami esetedben döntő.

Otthoni felhasználásra havi 1-5 használat mellé nincs szükséged sem makitára sem kék boschra, de milwaukee gépekre vagy dewaltokra sem.

Házi körülmények közé a workzone is elég 3 év garival regisztráció nélkül, de valami olcsóbb termék is tökéletes, mert ha mondjuk ilyen használat mellett 2-3 év alatt meg is adja magát, egy makita 40-50.000 árával ellentétben megvan esetenként 10.000-ből, kicsit komolyabb gép esetén is 20.000ből, így amikor tönkremegy, eldobod, újat veszel és örülsz magadnak, új géped van, nem ütött-kopott és azzal a kéjes érzéssel feküdhetsz le, hogy ma is vettél valamit magadnak.

Szerintem ez a makita 23 perc töltés is teljesen fölösleges, mert barkács körülmények között vajon mennyire fontos 2 akku esetén, hogy a második 30 perc alatt munkaképes legyen. Akkor, amikor 1500mah az akku mint a makiknál, akkor lehet de ezt is kétlem :)

Ha meg komoly gép kell akkor milwaukee 4-5000 mah akkukkal esetenként 50.000 alatt picivel. 3év garival, és persze 1 fajta akkuval 60-80 gép elmegy, tehát könnyű bővíteni.

2017. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hatos, csak szólok, hogy nem okostelefonokról, vagy tabletekről beszélgetünk. Akkumulátoros gépeknél ugyanis Amperórában adjuk meg az akkukapacitás mértékét. :-)

De van bőven hülyeség az irományod többi részében is.


Először is kérdező írja a kérdésben, hogy Makita és kék Bosch amire elsősorban kíváncsi. Erre te behablatyolod ide a workzone, stb tiz-husz ezres játékokat.


Másodszor, én beírtam a tapasztalatomat a saját gépemről, amit használok, te ki tudja miért, de reklámnak minősítetted.


Harmadszor, nem tudom mi a bajod a Makitával, de lehúzási szándékkal jó nagy adag baromságot idepötyögtél:

"Szerintem ez a makita 23 perc töltés is teljesen fölösleges, mert barkács körülmények között vajon mennyire fontos 2 akku esetén, hogy a második 30 perc alatt munkaképes legyen. Akkor, amikor 1500mah az akku mint a makiknál, akkor lehet de ezt is kétlem :)"


Szóval szerinted felesleges a gyors töltési idő, főleg két akkunál. Ebből az következik, hogy ha mégis tudja ezt a funkciót a gép, akkor az hátrány? 1500mah a makiknál, ezt megint nem tudom értelmezni, ugyanis többféle akku van, az én gépemhez ami volt a csomagban, az pl 3Ah kapacitású, de van 4 és 5 Ah kapacitású is ezekből az akkukból, ha meg nem ismered, vagy nem értesz hozzá, minek írsz le olyat, ami nem valós?


Az örülsz magadnak rész kimondottan tetszett, magam elé tudom képzelni a lúzer hülyegyereket, aki boldogan vigyorog a tesco gazdaságos tízezer forintos új gépének, mert az nem ütött kopott, mint a szomszéd ötéves Makitája, ami persze azóta is hibátlanul működik.


A Milwaukee valóban komoly gép, de hidd el, ők is Ah-ban adják meg az akku kapacitást. Jah, és az árának majd nézzél utána! :-)

2017. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nah ,most is megtudtam pár dolgot :),egyelőre akkor a makitát választom,én nagyon ragaszkodó vagyok a gépekhez :DD,ha 1 elromlik és menthetetlen akkor majdnem hogy gyászolom :D,egyszóval szeretem ha nincs rá gondom és tudom cserebere nélkül végezni a dolgom,nem azon jár az agyam hogy mikor van uj aldis gép :)
2017. jan. 28. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!