Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kimérni egy...

M1230 kérdése:

Hogyan lehet kimérni egy rossz bekötést illetve szakadást multiméterrel?

Figyelt kérdés
Ha rosszul kötök be egy konnektort vagy kapcsolót hogyan tudnám ellenőrizni multiméterrel hogy jó e vagy nem.A másik hogy ha szakadás van azt irja ohm állásba kapcsoljak és ha végtelen nagy értéket mutat akkor az van de ohm állásba ne kapcsoljam rá feszültség forrásra.akkor ohm állásba ezek szerint ne a konnektorba mérjek?akkor hogy tudom megnézni?l tudná valaki magyarázni ezt?kösz
2017. szept. 26. 04:35
 1/6 Szirty ***** válasza:

Ha rosszul kötöd be a konnektort?

Azért vannak a vezetékek színjelölései, hogy tudja az ember melyik mi.

A szakember meg azért van, hogy ismerje a színek jelentését és azt hogy a konnektor melyik kivezetése micsoda. Így nem kell méricskélni, a bekötés jó lesz.


A GYK lehetőségeit meghaladná annak a multiméter használatának pontos leírása.


Egyébként feszültség méréssel csak a fázist tudod "kimérni". Azt nem hogy melyik a nulla és melyik a védővezető (már ha a színek nem mondanak semmit).


És igen, feszültség alatt lévő pontok között nem lehet ellenállást mérni a multiméterrel, mert a műszer az általa kiadott feszültség által keltett áram alapján határozza meg és jelzi ki a mért ellenállás értéket.

Ehhez a kiadott feszültségnek ismertnek kell lennie, de ha külső valamekkora fesz. van a mért pontok között ami hozzáadódik vagy kivonódik a műszer mérőfeszültségéből, akkor hülyeséget fog mérni.


Ráadásul a műszer néhány voltos egyenfeszültséggel operál, ha ide 230V váltakozó fesz. kerül, az tönkre is teheti a műszert!


Ha valaki nem elektromossággal foglalkozó tanult szakember és nincs tisztában alapfogalmakkal, azzal nincs semmi baj.

Baj akkor van ha ő nekiáll villanyt szerelni!


Szóval csak óvatosan és hívj szakembert!

2017. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbalámpával.

Meg a szineket helyesen kell bekötni.

[link]

Ha nem szines akkor keress valakit aki ért a villamossághoz (jobban mint te).

2017. szept. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
A próbalámpa önmagában kevés ahhoz hogy kiderüljön melyik a védővezető és melyik a nullavezető.
2017. szept. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na akkor előszőr is nem szerelek villanyt mert ha tudnék nem kérdeztem volna ezeket.Minek hivjak villanyszerelőt vagy mihez ahhoz hogy ezekre vàlaszoljon?Ez két kérdés volt amit érdeklődés szintjén kérdeztem.Ugyhogy megkérnék minden ilyen mindenttudó kis f....ot hogy a kérdésre vàlaszoljon.
2017. szept. 26. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
A villany, a gáz és a medve nem játék.
2017. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

Kedves "f....ot" kérdező!

Én válaszoltam a kérdésre. Legalábbis részben. A másikra pedig egészen pontosan.


A válasz nélkül hagyott részre azt írtam, hogy a GYK terjedelmi okokból nem teszi lehetővé a választ.

Más szóval túl hosszú lenne a válasz és valószínűleg 40 új kérdést vetne fel, mert nem értenéd.


Ezért engedelmeddel három mondatos kérdésre nem fogok neked könyvet írni, ha már eleve sejthető a hozzáállásod miatt mi lesz a vége (elküldesz mindenkit a p...ba aki olyan választ ad amit nem értesz).


Szóval haladj előre kisebb lépésekkel és sokkal nagyobb alázattal!

2017. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!