Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Netről rendeltem egy tabletet,...

Netről rendeltem egy tabletet, de gyári hiba miatt visszaküldtem, és nem javítják meg/ cserélik ki. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Ennek már 2 hónapja, náluk van az óta is, és már többször írtam nekik, először visszaírtak, hogy oké, küldik, de a többire már nem is válaszoltak, és a pénzt sem kaptam vissza. Ilyenkor lehet valakihez fordulni, esetleg jelentsem fel őket?

2017. szept. 26. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Külföld? Hazai? Utóbbi esetben viszonylag egyszerűen intézhető a dolog, első lépésként békéltető testület, aztán pedig ha nincs változás, bíróság.


Egy mondjuk kínai céggel gyakorlatilag nincs mit tenni. Írogatsz nekik és reménykedsz.

2017. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a választ. Budapesti a cég.

Most amit legelőször szeretnék, az egy kicsit fenyegetőbb levél, aminek azért van realitása.

Pl:


"Tisztelt XY! Érdeklődnék, hogy mi a helyzet a tablettel, amit júliusban küldtem. Amennyiben nem történik előrelépés, bíróság elé viszem az ügyet!


Üdvözlettel YX"

2017. szept. 26. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha budapesti a cég, én bemennék személyesen, vinném az eddigiek dokumentációját és az asztalra csapnék. Amit írtál, egy vicc, nem pedig kemény hangú levél. Ha nem tudsz elég erőteljesen fellépni, vigyél magaddal valakit, aki fel tudja emelni a hangját ha kell.
2017. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát 100 km-re lakom Budapesttől, kissé furcsa lenne azért felmenni, mert ők nem tesznek semmit. De tény, hogy ez felháborító, és nem szeretném, hogy ezt csak úgy megússzák.
2017. szept. 26. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs bp.-i ismerősöd, akit megkérhetsz rá, hogy bemenjen?
2017. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lenne, de nem hinném, hogy a mai rohanó, önző világban bárki is szakítana erre időt. :/
2017. szept. 26. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez a cég?
2017. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
priviben elküldöm, mert ha ide leírnám, törlik a kérdést. :D
2017. szept. 27. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!