Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Drasztikus fordulatszám...

Vintam0101 kérdése:

Drasztikus fordulatszám csökkentés?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy adott pl egy 2500rpm egyfázisú motor amit szeretnék felhasználni egy malac forgatóhoz!!! Viszont ahoz kb 6-10 rpm-re lenne szükség. Ha ékszíj tárcsákkal csinálnám elég sok helyett foglalnának! Szoval szeretném hogy lassan forogjon de ha vmi mas szabályozással csinálnám nem vagyok benne biztos hogy ha a malacka nem középpontosan helyezkedik el a tengelyen akkor nem egyenletesen fog forogni hanem nagy nehezen elforog a felső holtpontig aztán sokkal gyorsabban indul tovább amit nem szeretnék!!! Valakinek remélem lesz egy jó ötlete! Előre is köszönöm

2017. okt. 1. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtommal az ilyen "malac forgatókat" hidraulikus munkahengerrel szokták működtetni nem pedig villanymotorral.
2017. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez most jó ötletnek tűnik, közben azon gondolkodtam hogy egy első ablaktörlő motor is lehet megfelelne a célnak (igaz ahhoz kellene egy trafó 12v-ra). Szerintem ez elég költség hatékony is ha működő képes viszont a hidraulika szivattyú gondolom már húzósabb árban.
2017. okt. 2. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!