Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet-e szabályozni a processz...

Lehet-e szabályozni a processzor hűtő fordulatszámát?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy a proceszor hűtőm elég hangos, és szeretném csökkenteni a fordulatszámát.

Itt egy kép róla ha ez segit valamit: [link]



2013. szept. 22. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, BIOS-ban
2013. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A belinkelt képen nem processzorhűtő van, hanem egy Nvidia Quadro FX 3450 / 4000 professzionális videókártya.


A processzor hűtőjét valóban lehet BIOS-ból szabályozni, bár az enyémben (ASUS)csak három profilt lehet állítani.

Adtak viszont az alaplaphoz egy AI Suite II nevű programot, ez képes akár a felhasználó által beállított bármilyen értékre is.

Ezt a célt szolgálja a Speedfan program is.


FIGYELJ ODA, ha csökkented a fordulatszámot nem csak a halkabb lesz a hűtő, de kevésbé hatékony is, ami TÚLMELEGEDÉSHEZ vezethet.

A probléma megoldása egy új, csendesebb hűtő felszerelése (ha kell, bízd szervízre).

2013. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah értem. Akkor bocsánat, mégsem procszzor hűtő akkor a videó kártya hűtőjét szeretném csökkenteni mert mert kitapasztaltam és az a leghangosabb. Köszönöm a válaszokat megpróbálom a BIOS-ból megcsinálni.
2013. szept. 22. 13:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah és már próbáltam a speed fan-t de ott valahol eltévettem és nem találtam hogy hol kéne ezt módositani.
2013. szept. 22. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyártók szoktak adni a videó-kártyákhoz is mindenféle szabályozó programokat.

Hangsúlyozom NAGYON VIGYÁZZ ezzel, mert attól hogy csökkented a fordulatszámot nem csak a zaj lesz kisebb, de a hűtés hatékonysága is. Úgyhogy csak saját felelősségre állítgasd!


Amit én ismerek az az ASUS GPU Tweak utility , amit nVidiás kártyákhoz is le lehet tölteni, de nem tudom, hogy konkrétan működne-e egy Quadro-n.


Az általad belinkelt kártya nem egy átlagos (NET, filmezés, játék) célra készült darab, hanem grafikai tervezéshez, 3D-s munkához, szóval munkakártya.

2013. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. Igen tudom mert édesapám munka helyéről lett elhozva ahol nagyrész grafikai, tervezések folytak rajta.Megpóbálozom azzal a programmall köszi a választ ment a zöld.
2013. szept. 22. 15:41
 7/7 A kérdező kommentje:
A próbléma továbbá is fenn áll . Sajnos nem sikerült elinditanom az adott programot (ASUS...) elinditáskor egy hibejelentő ablak jelenik meg.
2013. szept. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!