Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lávalámpa ha eltörik, lehet...

Lávalámpa ha eltörik, lehet belőle károm? Mármint az egészségemre nézve?

Figyelt kérdés
Megkaptam, és még aznap eltörött. Elég érdekes szag van a szobámba, és félek h mérgező. Ha valakivel történt valami hasonló, kérem segítsen!
2010. máj. 29. 14:32
 1/5 anonim válasza:

Szia!


A folyadék általában víz, amit színeznek. Ami a "láva" az nem más mint szén-tetrakloriddal kevert viasz.(wikipedia)

A víz nem nagyon tud büdös lenni, gondolom azonnal feltakarítottál. A viasznak biztos nincs egy kellemes szaga, de mivel a lávalámpa ha nincs bekapcsolva akkor ez a viasz egy nagy maszlagként pihen alul, így lényegében, ha eltört azt egyben ahogy van kitudtad dobni, szóval gyanítom ugyancsak nem az a büdös...

Ha nem ettél a viaszból s nem is kortyoltál bele a folyadékba, akkor biztos, hogy nem káros az egészségedre.

2010. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! csak az a baj h használat után esett le:( azaz meg folyós volt minden. Veled is megtörtént ilyen? Köszönöm szépen!
2010. máj. 29. 15:40
 3/5 anonim válasza:
Nekem még nem tört el, de mivel van lávalámpám alap, hogy nagyjából utána járok mi ez és hogyan működik. A többit meg ez alapján mondtam. Szerintem felmosol rendesen párszor, esetleg ha befolyt bútor alá, elhúzod ott is rendesen kitakarítasz, pikk-pakk megfog szűnni a szag amit érzel.
2010. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a szag nem jött ki így elég drasztikusan tudtam eltüntetni. 2 óráig suvikszoltuk, de maradt a szag. Sajnos a padlószőnyeg egy darabja hiányzik. Teljesen ki kell cserélni. Ezt csak azért írtam le, hogy aki hasonlóan jár tudja hogy mit kell tenni.:S még ha igen érdekes is a megoldás. Próbáltuk mosószeres vízzel, szőnyegtisztítóval, forró vizes ronggyal ami elég jól sikerült mert a viaszt feloldotta így egy kefe hátoldalával azt fel tudtuk kaparni. A szag maradt.

Neked nagyon köszönöm a válaszod, és segítséged. Most már megnyugodtam.

2010. máj. 29. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Viasz eltüntetése egyszerű, csak egy forró vasaló kell, hozzá és itatóspapír, vagy jó "nedvszívó" rongy.

Ha a szőnyegre, szövetbútorra ment az olvadt viasz, akkor -ha lehet- alá, és fölé is teszel itatóst,rongyot vagy újságot ( bár ez néha foltot hagyhat, de ezt utána könnyű kiszedni), és felmelegített vasalóval elkezded vasalni, vagyis melegíteni a felületet. Ha az itatós átázott, de még van viasz, új papírral ismételd meg a műveletet.


A hőfok beállításakor arra azért figyeljetek, hogy max. 75-80 c°-os legyen a vasaló, különben a műszál alapú szőnyeg megolvadhat, összeugorhat!

2010. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!