Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetlen egy rosszul időzített...

Egyetlen egy rosszul időzített feltöltés elronthat egy akkumulátort?

Figyelt kérdés

Van egy elektromos kerekesszékem, amin 10 led jelzi az akku töltöttségét, mikor megkaptam aki kihozta azt mondta hogy addig ne tegyem fel tölteni még 3-nál több led világít. Semmi gond nem volt vele 30-40 kilómétert megtudtam vele tenni egy feltöltéssel. Aztán pár év múlva a kötelező szervizeléskor cseréltek benne akkut és aki kicserélte azt mondta hogy ezt nem szabad csak úgy tölteni hogy ha nem megyek egyhuzamban annyit akkor nem szabad hogy 7 lednél kevesebb világítson. Így is töltöttem fel, de a második feltöltés után már több mint 50%-al ment kevesebbet mint az első feltöltés után, sokkal gyorsabban csökkent az akku szintje. Erre én azt hittem hogy csak rosszul mutatja, de alig 10-15 kilóméter megtétele után le is lassult, alig maradt benne annyi szufla hogy hazaérjek vele.


A másik, Mobiltelefon: Semmi baja nem volt még egyszer le nem merült a táskámban, ezután 3-4x gyorsabban lemerült. Erre én visszaküldtem garanciális cserére, ki is cserélték semmi gond nem volt, csakhogy miután lejárt ennek a garanciája is, a második akkut is sikerült lemerítenem és ez is ugyan úgy elgyengült.



2017. okt. 21. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

AZ akku gyártóktól megfogod kapni először a

" LEGJOBB AKKUMULÁTOR FELHASZNÁLÓ BRONZ FOKOZATÁT".

2017. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2017. okt. 22. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a kerekesszékben milyen akku van. Memóriaeffektus létezik NiCd akkuknál (ezekre nem szabad rátölteni, ha nem sült ki teljesen, mert akkor tartósan lecsökken a kapacitás), de kétlem, hogy manapság ilyet raknának bármibe is. Ólomakkuból létezik olyan, amit az autókban használnak (indítóakku), az nem szereti, ha lemerítik, de a mélykisülésű (deep cycle) akkuknál elvileg nem kéne, hogy ez probléma legyen.


Mobiltelefonnal (Li-ion akku) szinte garantáltan nem fordul elő ilyesmi. Hacsak nem valami nagyon elcseszett noname típusú telefon, ahol az akkuvezérlést képtelenek normálisan megcsinálni. Az akkuban általában van egy vezérlő elektronika, ami megakadályozza a túltöltést és túlkisütést, memóriaeffektus meg nincs.

2017. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyanaz röviden: Nem!
2017. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!