Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A halogén izzókból kiszabadulh...

A halogén izzókból kiszabadulhat mérgező anyag, ha összetörnek?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a kompakt fénycsőben higany van és veszélyes ha eltörik és kiszabadul.


A halogén izzóban is van valami mérgező anyag?


Tegnap be akartam csavarni egyet a lámpába, de egyszer csak recsent egyet és a foglalat beletörött, az izzó meg lógott rajta. Ahogy csavargattam, leszakadt róla, és valami barnás darabkák hullottak ki belőle, pár mm-estől az egészen porszerűig.

Úgy néztem, a foglalat meg az üvegbura közül potyoghatott ki, mivel a foglalat az beszorulva maradt a lámpába.

EZ valamiféle szigetelőanyag, vagy mi lehet?

Veszélyes ez az anyag? Nem éreztem semmi szagot hogy párologna vagy ilyen, a higany az ugye szürke és összegöbörcsösödik, de ez olyan mint valami száradt sár.

Papírtörlővel meg ragasztószalaggal összeszedtem végül, a lámpába szorult fémrészt pedig egy fogóval könnyedén kicsavartam. De közben még hullott belőle ez a por.


Szerintetek mi ez? Lehet bajom tőle?


2017. okt. 24. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hőálló ragasztó, azzal ragasztják be az üveget a fém részbe.

Nem toxikus, meg is eheted, max egy kicsit csikar kifelé menet.

2017. okt. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, reméltem hogy erről van szó.
2017. okt. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!