Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptop vásárlás előtt állok,...

Laptop vásárlás előtt állok, és szeretnék segítséget kérni. Megéri beruházni egy új Macbookra?

Figyelt kérdés

Egy olyan gépet szeretnék venni, ami éveken keresztül precízen, gyorsan, és megbízhatóan működik majd. Idáig egy Toshiba Sattelitet használtam (két és fél évig), de most már cserére érett.

Macbook Air-t néztem ki, de kissé bizonytalan vagyok hogy azt válasszam vagy pedig egy hasonló árkategóriájú Windows-os laptopot. Főként irodai munkákra, prezentációkra és internetezésre kellene. Ha esetleg van Macbook-al kapcsolatosan tapasztalatotok akkor kérlek segítsetek. Köszönöm!


2017. okt. 27. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem air-t ne vegyél. Jó kis gép...de annyira szar a kijelzője.

Várd meg a kövi mac frissítést.

2017. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy 2015-ös Airt használok.

Kijelzője tényleg nem egy Macbook Pro, de szerintem teljesen vállalható.

Én úgyis ha otthon vagyok kikötöm egy 27-es 4K-s LG monitorra majd Magic keyboardal és Moussal használom.

Nameg ha egy 15.6-os 1366x768-as Consumer laptop kijelzőjéhez szoktál, akkor az Air kijelzője nagyon szépnek fog tűnni utána.


Amire Te akarod használni bőven elegendő a teljesítménye.

Én sokat használom fotó és videó szerkesztésre, de azokat is gondtalanúl veszi.

2017. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanannyi pénzért már jobb windowsos laptopokat is lehet kapni (pl. Dell Inspiron és XPS gépek). De ha egyébként Mac kell egyéb okok miatt, akkor vegyél azt. Ebben az árkategóriában mindegyik gép jól használható lesz még évek múlva is.
2017. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mondanám rondának az Air kijelzőjét. Nekem is az van. És ez a gép valóban elegendő még ma is. Szerintem meg nem lehet jobb Windows laptopot kapni ennyiért. Lehet, hogy az is prémium anyagból van, vékony és könnyű, de hogy valóban 10 órát bír annak a Dell Inspiron vagy XPS gépnek is az akksija, az nem valószínű. Ha mégis, évek múlva az akksi kapacitása jelentősen csökken. Naház ez az Apple-féle akksinál sokkal lassabban következik be. 2013-as Macbook Pro gépe van egyik ismerősömnek. Még mindig 6 órát bír töltés nélkül. Még soha nem találkoztam olyan Windows laptoppal, amelyre ez igaz. Talán egy Thinkpad volt a kivétel.
2017. okt. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 30. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!