Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Windows 10 nem bootol, és...

Windows 10 nem bootol, és hardver csere?

Figyelt kérdés
Kicseréltem a procit a gépben, de valamiért nem volt jó, rettenetesen gyorsan futottak a játékok, szinte szaggattak már miatta, online játékok detto. Szóval fos volt. Gondoltam szét szedem, megigazítom. Megtörtént, de már nem bootolt be a gép... Egy bizonyos "system/win32/winload.exe hiányzik vagy meghibásodott" üzenet fogadott, HA BELENYÚLTAM A BIOSBA, ha nem akkor csak bejött a windows logo, de nem volt ott a betöltést jelző ikon. A bluescreen esetén rámentem a speciális inditásokra, ott is mindent próbáltam, de ugyan úgy a boot screent kaptam... Nagy nehezen egy pendrive-al, meg egy kisfelbontású móddal bebootolt, akkor újra raktam. (közben vissza cseréltem a procit) so-so megyegetett, de hiába állítottam be, nem törölt semmit a gépről a telepítés. Utána próbáltam parancssorral helyre rakni, mert ilyenkor bootolásnál már "I\O hiba" volt "0x00000e" kóddal volt a winload hiba helyén. Ez csak akkor jelent meg, ha a pendrive benne volt a gépben amikor azt indítottam, anélkül megint a boot screen.. Még aznap megint újra raktam, jónak látszott. Vissza raktam bele az új procit, elindítottam, be is töltött. Gondoltam keresek hozzá illesztőprogramokat, driverek felraktam, gondoltam újra indítom a gépet, na ilyenkor már megint nem indult... Ugyan úgy I\0 hibával.. Érdekes, hogy amikor csak a boot screen van betöltési jel nélkül olyankor egyáltalán nem világít a hdd led, nem is villog, és nem kell a gépen benyomva tartani a gombot, csak megnyomom és rögtön kikapcsol. Ilyet sosem csinált. Amíg a bisosban turkálok, vagy a hibakódokat írja ki stb addig villog a hdd ledje, meg be kell nyomva tartani a power gombot.. Remélem tudtok segíteni mert így ma, este 8 magaslatában már ott tartottam, hogy eret vágok, hogy egész nap csináltam és még odáig sem jutottam, hogy bebootoljon.. légyszi sos-ben segítsetek

2017. okt. 28. 22:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha számít valamit a 2. újratelepítés után már a netet sem volt hajlandó felismerni..kicseréltem az alaplapot és így jó lett a net, de a többi szae maradt ugye.
2017. okt. 28. 22:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem az informatikai képzettséged erősen közelít (alulról) a nullához.

Mégis szétszeded nemkicsit a masinád.

Mi meg rakjuk rendbe?

OK, 3000 Ft/óra.

2017. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
10es skálán inkább a 4-hez közelít. Szét, és össze is tudom rakni/szedni, de erre nem készültem fel. Csak kicseréltem a procit és hello, nem gondoltam volna, hogy nem fog bebootolni a gép..
2017. okt. 29. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!