Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj a video kártyával?

Mi lehet a baj a video kártyával?

Figyelt kérdés

Használt, régi kétmagos pc-t vásároltam, van pár hét gari. Még régebbi pc-n kiválóan futott mind a három linux disztró, de ezen, a mostanában vásárolt pc-n kikövetkeztethető, hogy video kártya gond van. De vajon mi?


És a használtcikk kereskedőt szerintetek hogyan tudom rábírni, hogy ne verjen át, és mielőbb cserélje ki / javíttassa? Ugyanis bár engedte a kipróbálást ott helyben, de többször is gyanúsan viselkedett, pl megállapodtunk a kipróbálás idejében, de ott helyben már siettetett, valamint elkezdet magyarázkodni, amikor kezdtem ott helyben rájönni a videokártya hibára, így abban maradtunk, hogy kifizetem, és adott papírt X hét garanciáról.


Csak most attól tartok, nehogy visszaéljen a garanciaidővel, tehát mit tegyek, nehogy húzza-halassza, és nehogy megint rossz alkatrésszel adja át nekem a pc-t??


Aki válaszolna megadok számára specifikációt, csak kérdezzetek rá, melyik paraméter kell.


A 3 darab linux oprendszer mindegyikénél -kétfajta új, és az egyik fajtából egy régebbi- ugyanúgy viselkedett a pc: eleve pöttyöket vibrált olykor, de a pláne, hogy időnként befagyott pár másodpercre a telepítő (ami régebbi gépemen tökéletesen működik), majd "ugrott" a képernyő, és jelezte a telepítő, hogy hiba van, mellé kattintottam, ment jól tovább, de ezt ismételgette...


TOVÁBBÁ:


két linux rendszernél is tapasztaltam feltelepítve is, hogy először csak részelteket jelenített meg még a telepítő feliratai is, pl a felirat szót így:

"fe í t"

tehát hol egy, hogy két karakter helyett szóköz jelent meg minden szónál,

majd hasonlóan jelzett ki szöveges file-t a live cd-ről elindult linux.


MAJD PEDIG feltelepített linux tökéletesen települt bár, azonban amikor tesztletem, (restart, belépés), ekkor csippant hármat, "ugrált a képernyő", majd kiírtam, hoyg


CSÖKKENTETT ÜZEMMÚDBAN tud csak rutbni a továbbiakban!


Nos, azóta is így tesztelem, csökkentett üzemmódban.


Ezek szerint hibás video kártyával adta el nekem.

Ráadásul azt mondtam, jövő hétig rá se ér senkire, bezárta az üzletét addig...


De addig is tesztelem.


TESZT EREDMÉNYEK eddig:


lshw

linux parancsra, a detektálásból részlet, ami a megjelenítésre vonatkozik:


[link]


Mi az a "communication UNCLAIMED"?



Ezen kívól a hőmérsékletet elemeztetném, de hiába futattam le a

sudo sensors-detect

parancsot, hogy a sensors parancsot a továbbiakban használhassam, sajnos ez lett a következmény:


No sensors found!

Make sure you loaded all the kernel drivers you need.

Try sensors-detect to find out which these are.



2017. aug. 31. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A driver után kezdtem keresgélni, és többek között ezt találtam:

[link]

Elvileg erre az utasításra:

sudo lsmod

fel kéne jöjjön egy i915 driver modul. Ha nem, akkor azt kellene telepíteni.

2017. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az lsmod eredménye

a következő:


[link]


Ebből a vége felé levő sorok tartalmazzák az i915-öt:


i915 282354 3

drm_kms_helper 29297 1 i915

drm 162471 2 i915,drm_kms_helper

floppy 53016 0

intel_agp 24177 2 i915

agpgart 31724 2 drm,intel_agp

i2c_algo_bit 5028 1 i915

video 17375 1 i915


________________


Ezek szerint mégse hiányzik az i915 driver?


Vagy hogyan kell értelmezni?

2017. szept. 1. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

A drivert ellenőrizheted még így:

modinfo i915

sudo lshw -c video

(mondjuk ez utóbbit látom, nézted, és ott is van az i915 driver)


Próbáld a memóriát kivenni, esetleg kifújni/megtisztítani az érintkezőket, visszatenni. Ezen kívül nehéz találgatni, még egy BIOS frissítés is kellhet neki, de azért ne az legyen az első.

2017. szept. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értékelem, hogy segítesz, de ne haragudj, garanciális még a használt gép, ezért nem szeretnék a hardverhez nyúlni. Végső esetben visszaviszem.


Nézzük meg alapjaiban a dolgot, te biztosan jobban képben vagy, mint én. Tehát, eleve ott kezdődik a dolog,hogy a legfrissebb linux telepítőnél is meg-megakadt a kijelzés, tehát a monitoron olykor befagyott másodpercekre a kijelzés -mint említettem-, majd "ugrott" egyet a kép, és kiírta, hogy hiba, és kezdhettem előlről az adott képernyőoldalon a telepítő előzetes beállításait.


Egy friss, régebbi gépen tökéletesen működő linux telepítőről van szó.


De más linux telepítőnél is voltak hibák, soroltam, milyenek.


Ergo nekem gyanús a dolog, szerintem

nem driver gondról van szó (vagy nem csak arról), hanem hardver problémáról, mégpedig esélyesen a videokártya (is) hibás.


Mi erről a meglátásod, a telepítési kijelzés problémák fényében?

Létezik ilyen, hogy fut egy linux live cd/dvd, és eleve a telepítésnél a kijelzéssel már komoly gondok vannak, és pusztán a live cd driver hiányossága miatt?? Én ezt elképzelhetetlennek tartom. Viszont érdekel meglátásod erről. Meg másoké is, aki erre jár még.

2017. szept. 2. 14:20
 5/8 A kérdező kommentje:

...és még egyszer jelzem: a három linux telepítő live cd-m más, régebbi gépeken tökéletesen futottak! (És az egyiket fel is telepítettem anno.)


Azt se feledjük, hogy a legfrissebb telepítőnél hiányosan jelentek meg a karakterek! Pl karakter szó így:


"ka a er",


és ez az egész, megjelenített szövegre érvényes volt! Ez pusztán driver hiba volna...?


Akkor egy telepítés is képtelenség, és az is volt azon az újonnan vett gépen,a friss telepítő változattal..


A régebbi telepítő változat meg feltelepült, de restart után csippant hármat és kiírta, hogy kizárólag csökkentett módban hajlandó futni. Ez puszta driver hiba volna...? Elég gyanús számomra, ha értesz...

2017. szept. 2. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld visszavinni, és ott megmutatni a telepítést. Akár egy WinXP telepítőt is megpróbálhatsz, hátha olyat többet látott, mint Linuxot. Ha hardverhiba, és a gari miatt nem akarsz belenyúlni, akkor mindenképpen vissza kellene vinni mielőbb, és ott produkálni a hibát.
2017. szept. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az az integrált kártya lehet a végét járja.

Nekem is ez volt a gond a g860-as procinál,windows és linux alatt se működött rendesen.

Gondolom időnként a színek is összemosódnak. :)

Az én javaslatom,hogy vegyél bele egy olcsó dedikált kártyát,használt piacon már elég jók kaphatók olcsón.

2017. szept. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mondom, pontosan ez a tervem, hogy visszaviszem a kereskedőnek, akár meg is mutathatnom neki, mi a szitu.


Az utóbbi válaszolótól kérdezem (bár az esetleges további hardverhibák miatt nem költenék rá, mivel még garanciális, meg amúgy se éri meg ilyen régi gépnél), hogy egyébként ha egy gépben van egy hibás, integrált VGA kártya, de beletennék egy elvileg tökéletes másikat, akkor ki lehet választani oprendszerben, hogy az integráltat

ne vegye figyelembe, míg a csatlakoztatottat igen?

Linuxot használok egyébként.

2017. szept. 3. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!