Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent a "laza biztosíték"...

Mit jelent a "laza biztosíték" erősáramú elosztó hálózatokban?

Figyelt kérdés
Terészetesen azt tuom hogy nem azt, hogy nincs rendessen a helyén vagy nincs meghúzva a csavar. Áramszollgálatói szerkrényeken szokott leni ez a feirat. Ha jól tudom olyan helyeken ahol a 0,4kV-os hálózaton két ág összetalálkozik, de ebben nem vagyok biztos.Ki tud erről többet?

#ELMŰ #E.ON #biztosíték #áramszollgáltató #eregetik #kisfeszültségű hálózat #zárlati áram #kétirányú betáp
2017. okt. 29. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ó, anyám, ilyen még van? :) Akkor olvastam az erről szóló utasítást, mikor Koncz Zsuzsa még nem volt harminc. :) Boldog ifjúság... :)

Annak idején a laza hurkolásnak elnevezett módszert azért vezették be, két transzformátorállomás kisfeszültségű hálózatának egy helyen való összekapcsolására, mert a két ág valamelyikén vagy nagy volt a terhelés, vagy a feszültségesés (esetleg az egyik transzformátor összterhelése kezdett sok lenni), és így a másik általában bele tudott segíteni. Átmeneti (olcsó) megoldásnak, amíg a fejlesztés el nem ér odáig, hogy megvizsgálja, hová lehet beépíteni egy harmadik transzformátorállomást a kettő közé. Az tény, hogy mikor ezt bevezették, azután egyre kevesebb pénz lett, és ez ma is ugyanabban az irányban megy, szóval végülis nem kéne csodálkoznom, hogy van. :)

A laza jelzőt meg azért alkalmazták, mert a hurkolás szokásos értelmezése az több (sok) helyen való összekötés.

Ja, egy középfeszültségű vonalon kell lenniük, különben ugye baj van, ha az egyik vonal kikapcsolódik.

2017. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen én konkrétan egy 1988-ban épül szabad légvezetékes hálózatnál láttam ami a falu végén lát el egy lakótelepet. Konkrétan amit én láttam az úgy van hogy "téglalap alakú" lakótelep kívül belül házakkal. Az egyik sarkában van a téglalapnak a trafó és ugyannarról a trafóról két több kisfesz ág is indul. És a téglalap trafóhoz viszonyítt ellenkező átlójában lévő sarkánál, ahol két kisfesz ág összetalálkozik, ott van a laza biztosíték. Kicsit lehet bonyolult volt.


20kV----TR--------------------|-----

| 0,4kV |

0,4k | |

| |

----|--------------------|<-Laza biztosíték!

| |

2017. okt. 30. 13:22
 3/8 A kérdező kommentje:
A rajz az nem jözz össze
2017. okt. 30. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Aha, hát akkor ez az a kivételes eset, aminél egy tr két kivezetése van összefogva, azt gondoltam, hogy ilyen nincs, de ezek szerint mégis van. :)
2017. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

20kV----TR-------------|-----

........|0,4kV.........|

....0,4k|..............|

........|..............|

........|--------------|<-Laza biztosíték!

........|..............|

2017. okt. 30. 20:00
 6/8 A kérdező kommentje:
megint nem jött össze :D
2017. okt. 30. 20:00
 7/8 youngboy26 válasza:

Kijavítás!!!

laza


Nem laza, hanem biztosíték értelmében lomhát, akartál mondani!


Szívesen :D

2018. aug. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogyan nem lehet megérteni a fentiekből, hogy van egy laza hurkolás nevű módszer, és az ezt megvalósító biztosítót hívják laza biztosítónak.

És még nagy képpel odaírod, hogy szívesen - ez meg már szánalmas.

2018. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!