Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 hónapja vettem egy teljesen...

3 hónapja vettem egy teljesen új gépet és durván hetente egyszer lecsapja a biztosítékot amikor az elosztónál bekapcsolom a főkapcsolót reggelente. Az elosztó meg a konnektor is új. Mi okozhatja ezt a túlfeszültséget?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 15:04
 1/5 _Zoldike_ ***** válasza:
Csereld nagyobbra a biztositekot.
2012. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen nagyobbra? A megszakítót csapja le, nem?Ez nem túlfesültség hanem túláram!Valahol zárlati áram keletkezik.Át kell mérni az egész hálózatot feszültségre és teljesítményre is.Az hogy új valami az nem jelenti azt hogy nem lehet rossz.
2012. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen az emeleti megszakítót csapja le.Azt mit takar hogy át kell mérni? Analfabéta vagyok a témában :)Tápcsere?
2012. jan. 11. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszer ki kell kapcsolni a tápot és úgy az elosztót bekapcsolni aztuán a tápot akkor kiderül hogy a táp csapja e le.A fogyasztásokat pld a PC-ét is meg kell mérni saccra nem lehet sokat csinálni.Ha a táp bemenete rántaná meg a hálózatot akkor már a tápban is ki kellet volna menni alkatrésznek.
2012. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam vagy 10szer minimum de nem a táp csinálja. Az elosztó nem lehet bűnös?Néha szoktam látni amikor felkapcsolom hogy szikrázik picit.
2012. jan. 11. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!