Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet saját internetes rádióm...

Lehet saját internetes rádióm ingyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy lehet-e saját internetes rádióm ingyen?


Vannak a szerzői joggal ellátott zenék, gondolom azért fizetni kell, hogy egy olyan rádiót futassunk, amikben azok a zenék szólnak..


De ha olyan zenéket raknék be ami nem lenne szerzői joggal ellátva akkor ingyenes lenne?


És ha netán indítanék egy internetes rádiót, és szerzői joggal ellátott zene menne rajta, akkor a MAHASZ megbüntetne azért? Ezt most nem értem, valaki elmagyarázná?


Előre is köszi.



2017. nov. 3. 15:48
 1/3 Peti1001 ***** válasza:
Rádiót az interneten keresztül csinálhatsz ingyen, lásd podcast “videók”. Saját zenét természetesen lejátszhatsz a rádiódon, azonban a jogdíjjal ellátott zenékért fizetned kell! A jogdíj lényege, hogy az általad készített dolgot, jelen esetben zenét más csak úgy ne használhassa fel és szerezhessen belőle pénzt. Te sem örülnél neki ha valaki a te zenédet játszaná le egy videója alatt amiért ő pénzt keres.
2017. nov. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rádiót indíthatsz a neten, de ne várd, hogy pl kocsiba foghassák, mert ez nem így megy. A neten nyomathatod, ott tudják elérni, az adott linken. Én is csináltam már ilyet, és az a helyzet, hogy amúgy jó buli, ha van ki ott ül a túlvégen. Tapasztalataim szerint a kutyát sem érdekli, hogy copyrightos-e a zene, amit játszol.
2017. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze nem örülne más ha pénzt keresnék az ő munkájával. De ebben az esetben nincs szó pénzkeresésről, mert csak lejátszom. Úgyis fizetni kell érte?
2017. nov. 4. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!