Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet samsung telefonró...

Hogyan lehet samsung telefonról/fényképezőröl videót/fényképet átrakni macbook-ra?

Figyelt kérdés
Tehát össze csatlakoztatni vagy valami?

2017. nov. 9. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Email, felhő. Minek csatlakoztatni. De egy USB kábel oszt csókolom. Mert mégis, hogy csatlakoztatnád máshogy?
2017. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom az előző nem próbálta. Amúgy Andoidról fogalmam sincs hogyan kell (szerintem marad a felhőből letöltés opció) Hiába csatlakozatod, az csak iPhone-nal működik, és azzal is csak iTunes-on keresztül. Meg persze ott van a Képletöltő, én azt nagyon szeretem :D
2017. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen-igen az usb csatlakoztatással nem működik, se a telefon se a fényképező. A felhőre mondjuk nem is gondoltam szóval köszi, megpróbálkozom vele! :)
2017. nov. 9. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem minden telefon és fényképezőgép látszik a számítógépen, ha rádugod. nagyban függ pl. az eszköz beállításaitól is, hogy látszik-e meghajtóként, vagy sem. ahogyan Windowsra is, a Macekre is léteznek képletöltő programok, amivel akkor is le tudod tölteni a telefon/fényképezőgép képeit, ha meghajtóként nem látja az operációs rendszer. az OSX-be épített ilyen gyári program neve angolul Image Capture, magarul Képletöltőnek hívják. bővebben itt olvashatsz róla:

[link]


fényképezőgép esetében egyébként általában gyorsabb és praktikusabb megoldás kivenni a memóriakártyát és egy kártyaolvasóval letölteni a képeket. általában ez gyorsabb és megbízhatóbb szokott lenni, már csak azért is, mert nem kötöd össze a fényképezőgépet és a laptopot, így nem tudod véletlenül egyikkel a másikat lerántani. ha a kártyaolvasót lerántod a laptoppal, legfeljebb lógni fog rajta, vagy legrosszabb esetben elszakad egy párszáz forintos kábel. viszont ha a géppel jársz így, akkor valami jó eséllyel törni fog...

2017. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

telefonoknál kevésbé jellemző, de fényképezőgépeken előfordul, hogy lehet változtatni az USB csatlakozás funkcióját és így megadni, hogy lehet-e látni a gépet meghajtóként, vagy sem. iPhoneoknál úgy tudom, vannak erre külön alkalmazások, amik megoldják ezt. Androidos telefonok elvben kellene, hogy látsszanak, de eddig én se találkoztam ilyennel Macen, de sokat nem is kísérleteztem vele. az Image Capture megoldotta mindig. természetesen iPhone-al is működik az Image Capture, nem kell hozzá iTunest használni.


a felhős megoldás annyival kényelmesebb, hogy még madzagozni sem kell hozzá, persze nem árt ha van elég helyed a felhőben, na meg elég nagy sávszélességű és korlátlan neted, hogy működjön. ha mobilneten töltesz fel minden képet a felhőbe, hogy aztán a gépeden is ott legyen (pláne, ha a géped is a megosztott mobilnetet használja), akkor irtó gyorsan elhasználod a kisebb adatcsomagokat és fizethetsz a többlet forgalomért, szóval ezt WiFin érdemesebb csak intézni. általában a felhő alkalmazások felkínálják, hogy csak WiFin szinkronizáljanak - Dropbox biztosan rákérdez, de szerintem a többinél is beállítható.

2017. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 17:11

Légy erős. Próbáltam Macem van. Soha semmi gondom nem volt még a csatlakozással. Sőt pont az tetszett benne, hogy nem kell hülye illesztő programokkal vacakolni, mint winen.

iPhone-om sosem volt, szóval nem tudom, hogy azt milyen rádugni és iTunes-szal bohóckodni. Mindig is Androidos telefonom volt, azokkal meg gond nélkül ment minden.

2017. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kábellel USB keresztűl csatlakoztatod a telefont akkor töltsd le a Android file transfer nevezetű programot.

Vezeték nélküli fájküldére az Airdroidot töltsd le a telefonra és a macre is.

2017. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!