Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok írni pár szót a Nikon...

Tudtok írni pár szót a Nikon d5100 Fényképezőről? Melyik objektívvel a legjobb vétel? ár/érték. Telefonról váltok tükrösre. Eddig azzal fotóztam.

Figyelt kérdés
Köszi!

2014. jan. 29. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy az "Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák" kategóriába kérdezz rá, ott biztos jön rá hasznos válasz. Amúgy én inkább Pentax K-30 vagy K-50 et vennék. ;-)
2014. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jobbat nem tud ajánlani senki, csak mást. Nem engedhetik meg a gyártók maguknak, hogy gyengét gyártsanak, mert akkor a konkurenciánál az előny, de túl jót sem csinálhatnak, mert az házon belül jelenthet konkurenciát.

Szóval vedd meg egy duplakitben, vagy egy 18-105-ös objektívvel. Persze számolj az apróságokkal is, táska, esetleg pótakku... Sok szerencsét!

2014. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Állvány 8K körl van, táskát nem tudom mennyiért l-khetne beszerezni..valami olcsób kéne 5ezerét max. Akku is 10ezer körül van nem?!Annyiért láttam onile
2014. jan. 30. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó gép, hosszabb távon a dupla kit felejtős, inkább 18-105. Én személy szerint nem szeretem a kihajtható LCD-t.


OFF:

8k körül ne vegyél állványt, mert nem ér semmit, nem bírja el a gépet.

2014. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor milyet érdemes? Lehetőleg a legolcsóbbat..


Én is a18-105-t szeretném jobban, hiába 10.000Ft-val drágább csak a 2két objektíves ( 18.55;55.200 )

2014. jan. 30. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:

"Valami olcsóbb..." , "legolcsóbbat..."

Ha szép képeket akarsz készíteni, akkor abba sok pénzt kell fektetni. A táska nem is annyira számít, de egy középkategóriás objektív 150-200 ezer forint és nem árt tudni, hogy mire akarod használni. Itt van egy nagyon jó leírás: [link]


Plusz még szűrők, napellenző, közgyűrű stb...

Ha mindenből a legolcsóbbat veszed, akkor nem sokkal jársz jobban egy tükrös géppel, mint egy jó bridge-el.


Talán jobb lenne szétnézni pl. a Vaterán és ott megvenni használtan egy komplett szettet obikkal, szűrőkkel, álvánnyal, vakuval stb.

Vannak nagyon jó gépek megkímélt állapotban, gondos gazdától.

2014. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szűrők vételét feleslegesnek tartom. (Egy polár esetleg jól jöhet, de ilyen UV szir-szarok semmit nem érnek.)

Egyelőre állványt sem vennék, későbbiekben, ha szükséged van rá, érdemes befektetni egy jobb állványba (30-40 ezer minimum, ha tényleg rendszeresen kihasználod, határ a csillagos ég.)

A 18-105 vs duplakitben neked kell döntened. Én az utóbbi optikáitól nem voltam elájulva, nagyon műanyagosak. A 18-105 sem egy fém-üveg, de abban legalább van anyag. Én inkább ezt választanám, videós szempontból is szerencsésebb (de az AF zavaróan hangos lesz, kertiparira nem való, "bűvészkedni" annál inkább).

Táskából nem árt, ha "egy számmal" nagyobbat vesz az ember, nem kell rögtön az első rendszerbővítésnél azt is venni. Addig elfér benne szendvics, üdítő, egy alma. Jól jön az! :-)


Szóval én egy 18-105-ös kitet vennék, mellé egy táskát (személyesen, boltban megnézve). Mást nem. Aztán majd az idő eldönti, mire lesz szükséged. Bizton állítom, minimum egy-két évig így sem a felszerelésed lesz a leggyengébb láncszem!

Olvass sokat a témában, gyakorolj, melyik beállítás mit határoz. Az elméleti alapok elsajátítása nem könnyű, de szükséges, ha tudatosan akarsz fényképezni.

"Pénzügyi" oldalról: az olcsó dolgok sokszor az igazán drágák. Pár ezres szűrők, "makró lencsesor" miegymás csak szenvedést jelent, elveheti a kedved az egésztől. Inkább kevesebbet, de jobbat!

2014. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem döntöttem. 18-105 obi mellé álltam. Mivel ez lesz az első DSLR-m, (még kompaktom sem volt...) elég sok idő lesz mire kitapasztalom. Ez után látom csak teljesen át, hogy foglalkozni szeretnék e egyáltalán a fotózással. Ha igen, remélhetőleg lesz alkalmam venni ez mellé egy tele objektívet is. Szépen lassan mindent beszerzek majd. Ha jól alakulnak a dolgok február végén-március elején már én is a Nikonosok közé fogok tartozni! Ha meg vannak a cuccok, írok mit vettem.
2014. jan. 31. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!