Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Otthoni hangfelvételekhez...

Waff kérdése:

Otthoni hangfelvételekhez milyen mikrofon ajánlott?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten, felvétel készítés céljából, viszonylag olcsóbb, jó minőségű (hangminőség) mikrofonot szeretnék vásárolni.

2017. nov. 13. 19:12
 1/10 Zzzoli ***** válasza:

Nem csak a mikrofon számít, hanem az is hogy mire akarod csatlakoztatni.

Nem egy alaplapi hangkártyában kell gondolkodni, azaz olyanban is lehet, csak prémium alaplapon lévőben.

2017. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mondjuk egy USB-csatlakozással simán laptopra? Akkor kell egy új hangkártya is?

2017. nov. 14. 20:03
 3/10 anonim válasza:

A viszonylag olcso mennyit jelent?

Nekem az elso mikrofon egy Rode NT1-A, ami most Amazonon $229


Ez viszonylag olcso a 110.000-es kategoriahoz merve, nem tudom mennyi szannal ra.

2017. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
10 ezer forint körül gondoltam, abszolút hobbi szinten. Lényeg hogy elfogadható hangfelvételt készítsen, tehát egy okosteló diktafinjától jobb legyen. Ennyi, nem több az elvárás.
2017. nov. 15. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem énekre lesz, akkor kb ez alá ne menj: [link]
2017. nov. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, látom, hogy gitár... USB felejtős, hacsak nem kimondottan önmagában szól a mikrofonsáv, nem kell közös időre/ütemre menjen más sávokkal.
2017. nov. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak sima, mezei felvétel, semmi sávok , egyszerre gitár+ének, mindezt elfogadható/hallgatható minőségben rögzíteni...

2017. nov. 16. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
A linkelt erre jó kell legyen. Gitár+ének egyébként kiált a 2 mikrofonért, anélkül szobát veszel fel mindig. :-)
2017. nov. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sok cover vidit néztem, otthoni hobbi felvételeket, általába egy mikrofonnal (legalábbis én úgy láttam) oldottak meg,..de lehet nem jól láttam :) köszi a linket még1szer :)
2017. nov. 17. 05:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában egy kicsit berendezettebb, "alaktalanabb" szoba és mikrofon mögött, nem látszósban egy tízcentisnél vastagabb, marhanagy szivacslap több, mint elegendő kell legyen, hogy igazi kis kedélyes szobahang legyen az egyébként is marhajó coveren. Ha fél füledbe jó füldugót gyömöszölsz (jól szigetelő agybadugós füles is megteszi), és tapsolsz egyet ott, ahol gitározni fogsz, kb a mikrofon helyén a füleddel, akkor lesz egy "legrosszabb eset" elképzelésed arról, amit a használni kívánt szoba mutat majd. Ha nem nagyon csörömpölős, visszhangos, csőhangú "reverb" mutatkozik, hanem inkább egy párat pattanós, egész hirtelen elvesző kis "krém", ami monoban is szinte jobb, mint nélküle, akkor kár is lenne többet költeni az egészre.
2017. nov. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!