Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 200. 000 forintig el milyen...

200. 000 forintig el milyen laptopot ajánlanátok (tanulás, játék, filmnézés, programozás. )?

Figyelt kérdés

Tudom, az ilyen laptopok 984374487632187463215874326598743265432987564329875 eurótól kezdődnek, sok kérdés alatt olvastam már, viszont ennyiből mi a legjobb amit kilehet hozni? Videókártyából milyen legyen benne? Még mire figyeljek? Márkából melyiket érdemes "kerülni"?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2017. dec. 1. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Minimum 8GB RAM, de több is lehet.

SSD nem HDD, min. 250GB.

Minimum core i5 CPU, jobb az i7.

Külön videókártya, nem integrált.

Minél nagyobb felbontás.


Játékra laptop nem a legjobb, ha találsz videókártyásat, olvass róla teszteket a prohardveren, hogy miket tud futtatni.


Egyéb:

Legyen kényelmesen használható a billentyűzete.

Billentyűzetvilágítás legyen (és legyen kikapcsolható).


Dell, Asus, Acer a jó.

2017. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj az, hogy olyan felhasználásokra keresel egy gépet, amiknél teljesen mások az igények.

Egy filmnézős gépnek IPS kijelző kell, egy játékos gépnek erős hardver és jó hűtés, egy programozós gépnek sok ram és kiváló billentyűzet. Ha olyan gépet akarsz, ami ezt mind maradéktalanul teljesíti, akkor valóban kevés a 200k, meg kell szorozni 3-4-gyel. Tehát valahol kompromisszumokat kell kötni. 200k-ból 940M-mel szerelt gépeket kapsz, amin a mai játékok már elég nyögvenyelősen mennek (pl. Witcher3 nem fut játszhatóan). Ennyiért konzumer gépet kapsz, aminek a billentyűzete olyan, amilyen, nem programozásra való. És az ips kijelző is elég ritka ebben a tartományban.

Én 200-ból ilyen igényekre valami ilyesmit vennék:

[link]

Fém borítása van, viszonylag jó a billentyűzete és ezek a 4 magos új cpu-k elég erősek is alkalmi nagyobb igénybevételre. Az MX150-es vga pedig jó 30%-kal erősebb, mint a 940MX.

2017. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(folyt.)

Viszont a ház elég elenyésző merevítésekkel rendelkezik, ezért ha sokat cipeled a gépet, akkor az hamar a halálát okozhatja. A hűtés sincs a helyzet magaslatán, ha folyamatosan terheled, akkor kényelmetlenül meleg lesz a billentyűzet. És mellette olyan a hangja, mint egy felszálláshoz készülő repülőnek. A kijelző IPS, de sötétben lehet látni a pontatlan összeszerelésből adódó bevilágításokat, tehát elég igénytelenül néz ki. Ezek azok a kompromisszumok, amiket meg kell kötni.

2017. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3/3 Időpont ma 14:01


Azzal tisztában vagyok hogy kompromisszumokat kell kötni, és nincsenek nagy igényeim semmilnye téren, 2 naponta szoktam játszani 1 órát mondjuk, és az is csak LoL, CsGo vagy Asphalt 8.. Viszont ha tudnék játszanék pl. Fifával (ha 18 nem megy akkor 17 vagy 16-al, nem számít) meg dirt 4-el.

Filmezésnél meg inkább talán az akkumulátor lenne a fontos, mert ha otthon vagyok, Tv-hez hozzákapcsolom a laptopot, máskor meg tabletemet használom.



Programozást tekintve nem tudom milyen a nem jó billentyű, és milyen a jó. Nekem egy Thinkpad T420s-em van jelenleg, ennek nagyon szeretem a billentyűjét, ezeken a "nép laptopokon" gyengébb a billentyű (feltételezem). Vagy az is lehet hogy csak azért nem szeretem mert nem ahhoz vagyok szokva (?). De programozásnál tényleg azt szeretem ha tudok kényelmesen és gyorsan pötyögni órákon át :)).


Választásban az is nehezítette a dolgomat, hogy a videókártyákat nem tudom besorolni. Az megvan hogy a gx 940 gyengébb mint a 950, és mostmár az mx150-et is sikerült behatűrolni, viszont mi a helyzet az AMD videókártyákkal? Gx 940-el milyen AMD videókártya ér fel?



Ha bussines laptopot vennék, és lemondanák a játékról, akkor szerinted mit kellene vegyek ennyiért?

2017. dec. 2. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:
AMD hardvert nem veszünk notebookban, ez alapszabály. Se cpu-t, se vga-t. Gyenge a driverezés, elmaradott a gyártástechnológia, ugyanannyi pénzből erősebb és kevésbé melegedő intel-nvidia párost kapsz. Majd most az új Ryzen processzorok talán változtatnak ezen, de azok még soká fognak megjelenni a 200k alatti kategóriában.
2017. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(megint kettőben írom...)

Üzleti gép tekintetében kicsit feljebb kell menned árban, 230k körül van HP Probook 430 13,3-as kijelzővel vagy HP Probook 440 és 450 nagyobb kijelzőkkel, de ezek kicsit drágábbak. Ha nem akarsz 200k fölé menni, akkor pedig Dell Vostro 3568 (vagy 69, nem emlékszem a pontos számra). 200k alatt HP és Dell ad 3 év garanciát, a többi gyártó csak kettőt. És a HP, Dell szervizek megbízhatók, onnan nem kapod vissza a gépet összekarcolva, másik hibával.

2017. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!