Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Arduinók összekötése?

Arduinók összekötése?

Figyelt kérdés

Több, pontosan 4 Arduino-t kellene összekötnöm. Az első, pár szenzor jelét dolgozza fel és az alapján számol ki egy értékét. Mivel ez elég összetett folyamat és idő kritikus a dolog, ezért másik 3-nak csak azt a kiszámolt értéket kellene megkapnia, vagyis azt át kellene küldeni valahogy. Ez hogyan oldható meg? Gondoltam I2C-re, de ott azt nem tudom, hogy ha a másik 3 épp egy belső ciklusban fut akkor is tudja ezt az információt fogadni, anélkül hogy folyamatosan ellenőrizné, hogy az első épp akar-e küldeni ki adatot? Vagy esetleg analóg feszültséggé alakítani (DAC-al) majd azt amikor kell mind 3 visszaalakítja saját magának digitálissá? Csak ott meg nem olyan nagy akkor a felbontás, és viszonylag "zajos" környezetben lenne az eszköz így a pontossággal is problémák lehetnek szerintem.

Tudnátok valamit ajánlani ez ügyben?

A fő szempontok az átvitelre: viszonylag egyszerű legyen (ne kelljen hozzá sok plusz hardveres elem), akkor történjen meg az átvitel amikor kell (a 3 fogadó bármikor be tudja kérni az adatot (egymástól függetlenül, de akár egyidőben) anélkül hogy pár tíz mikroszekundumnál több időt kelljen várni rá), és ha egy másodperc alatt például 100-szor kell bekérni akkor az 1. Arduino ne azzal legyen "elfoglalva" hogy folyton azt az adatot küldi hanem közben ugyanolyan sebességgel tudjon számolni mint ha nem is kellene semmit sem kiküldeni.


Ezt eredetileg 1 Arduino-val akartam megvalósítani, csak rájöttem hogy gyenge hozzá. (Másik, erősebb hardver vétele jelen esetben sajnos nem megoldás.) Ott ugye egyszerű lett volna, a kiszámolt értéket csak be kellett volna rakni egy változóba, ami mindig elérhető ha kell. Most is valami hasonlót kellene csinálni. Pl.: az első kiküldi egy "tárolóba" az információt (minden számítás végén) és a többi három akkor kéri le mikor akarja.



2017. dec. 16. 14:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!