Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mini hifim erősítője 80...

Mini hifim erősítője 80 Wattos? Vagy mennyi szerintetek? (Kép)

Figyelt kérdés

Hifi könyvéből készült kép: [link]


8 Wattos hangfalak vannak hozzá gyárilag 4 ohm, én hozzá akarom kötni a 75 Wattos hangfalamat ami 8 ohm-mos.



2017. dec. 18. 19:46
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
Ha jót akarsz megfogadod a tanácsom!!!
2017. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted hülyeség összekötni a hangrendszert a hifikkel? Nem nagyon szokom őket meg erőltetni már. Van nekem a Philips MCM166 hifim. Szerinted miért ment el a hangja?

Most semmi baja már volt szervizeltetve.

Az volt a baja hogy egyik nap jól működött a hangja, másnap be kapcsolás után semmi hangja nem volt.

Szerelő azt mondta használat közbe nem szabad csatlakoztatni a hangfalakat, nálam ez párszor meg történt.

Én ara gondolok a Genius 2.1 sw-g2.1 1250 hangfalszettemmel nagyon meg erőltettem pár szór és ezért ment el a hangja a hifinek.

Most már azóta vigyázók rá.

2017. dec. 19. 19:47
 23/31 anonim válasza:

Összekötni összekötheted a hangrendszert a hifikkel de mégegyszer mondom!

Nem ajánlatos.

Nekem is volt egy castone cma 104h keverő erősítőm és használtam hozzá panasonic... pontos márkára már nem emlékszem

De 15cm es mélynyomó volt benne ami sajnos csak 4ohmos volt.

És nekem is sokszor elment a hang. Ez is az ohm műve!

Nagyon nagy figyelmet kell rá fordítani.

Egyébként ha pl van 8ohmos hangfalad akkor használhatsz hozzá 4-16ohmos erősítőt. Ami nem olcsó de ha nem akarod hogy lesüljön a hangrendszered akkor ez az ára:)

2017. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"nem passzol az ohm" - ez de aranyos. Ezért nem kapnál jó jegyet elektronika vizsgán. ;)


"Egy ideig azt gondoltam én is hogy a 8ohm os hangfalaim és a 16ohmos erősítőm jó ötlet. "

Te pont a fordítottját csináltad, mint amit a kérdező szeretne (és amitől én is óva intettem: "rizikósabb a helyzet"). Így az erősítő nagyobb (kb. dupla!) áramot adott le - a hangszórók természetesen megsültek.


"Minden erősítőnek van egy gyártó által megadott minimum terhelő impedanciája, ami alá nem szabad menni, mert a túl nagy áramok miatt tönkremehet. Ha az erősítő "4 ohmos", akkor arra nem szabad 4 ohmnál alacsonyabb impedanciájú hangdobozt kapcsolni. Ha az impedancia nagyobb, attól az erősítőnek nem lesz baja, csak a kivehető teljesítmény csökken (dupla impedancia = fele teljesítmény)."

Forrás: [link]


"Az erősítő a specifikált teljesítményt adott terhelés mellett (adott impedanciájú hangfal(ak)on ) adja le.

– Ha a hangfal impedanciája ennél nagyobb, akkor a leadott teljesítmény arányosan kisebb (ezért lehet

nyugodtan pár 100 W-os erősítőre fülhallgatót dugni)"

Forrás: [link] illetve [link]

2017. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Nekem is volt egy castone cma 104h keverő erősítőm és használtam hozzá panasonic... pontos márkára már nem emlékszem

...

És nekem is sokszor elment a hang. Ez is az ohm műve!"

;)


A Castone CMA-104H ( [link] ) egy keverő előerősítő, ami konzumer vonalszintű és mikrofon jeleket fogad és küldi ki professzionális végfokokhoz igazított vonalszintű jelként.


A Panasonic erősítő meg gyanítom konzumer eszköz volt, konzumer vonalszintű jelet várt volna.


Olvasgatnivaló: [link]

2017. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Genius 2.1 sw-g2.1 1250 hangfalszettet, és a Yamada h8220 5.1 hangfalszettemet akkor ne kössem rá a hifikre és a TV-re se Jack csatlakozóval?


Szerintetek genius hangfalszett tette tönkre a hifit? Vagy 4-5 szőr használat közbe dugtam be a hifibe a hangfalakat?

Legalábbis a szerelő azt mondta hogy nem szabad használat közbe be dugni a hangfalakat.


Szerintetek a hifibe az erősítő ment tönkre?

9000 Ft volt a javítása.

2017. dec. 19. 21:17
 27/31 anonim ***** válasza:

A Genius 2.1 sw-g2.1 1250 hangfalszettet, és a Yamada h8220 5.1 hangfalszett mind a kettő konzumer vonalbemeneti jelet vár - tehát vonalkimenet kötendő rá.


Mint már azt említettem a fejhallgatókimenet - bár nem arra való, de - ráköthető a vonalbemenetre, de mivel általában nagyobb jelszintet adnak le, ezért nem árt az óvatosság.


TV esetében is a vonalkimenetet kell rákötni a hangfalszett vonalbemenetére.


"Vagy 4-5 szőr használat közbe dugtam be a hifibe a hangfalakat?

Legalábbis a szerelő azt mondta hogy nem szabad használat közbe be dugni a hangfalakat. "

Egyetértek a szerelővel: előbb csatlakoztass össze mindent.

2017. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Az óta vigyázok rá.


Mosttanába nem szoktam már hangosan hallgatni.


Nem hallgatom nagyon hangosan akkor nem lesz gond?

2017. dec. 19. 22:03
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem hallgatom nagyon hangosan akkor nem lesz gond?
2017. dec. 20. 15:20
 30/31 anonim válasza:

Ha nem hangosan halgatod akkor ja! De viszont ha elgorúl a gyógyszered és huzamosabb ideig halgatod max hangerőn

Akkor viszont baj lessz

2017. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!