80 Watt PMPO van leírva a hifi könyvébe, hogy kell kiszámolni hány wattos a hifi erősítője RMS?

Figyelt kérdés

A hangfalaira az van rá írva MAX OUTPUT 4 OHM 8 w

Hangfal hátulján bele lehet nézni a hangfal belsejébe és ott is le van írta 8 watt.


Sokan mondták nekem fórumokon hogy a hifim csak 5-6 watt lehet, a másik fórumon azt mondták, Ha a hangfal 8W-os, akkor olyan 6W körül lehet a kimenő jele. Persze oldalanként. Vagyis ott tartunk hogy 2x6x2 = 24 W. Ehhez jön még a hifi többi egysége is (2 kazetta, 1 CD + a forgó tálca, rádió, DSP), és már simán el is éri a 80W-ot.


Akkor 24 wattos a hifim?


2 Kazettás DECK

3 CD-s váltós

Bakkelit lemezjátszó



2017. dec. 15. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Többnyire ott van a hátulján egy címke, vagy a műanyagba öntött felirat, amin fel van tüntetve a hálózati feszültség és a felvett teljesítmény. Az a valós, a többi csak parasztvakítás...
2017. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs rá írva.
2017. dec. 15. 17:08
 3/6 A kérdező kommentje:

Könyvbe így van le írva,

Teljesítmény: 80 Watt (PMPO)

2017. dec. 15. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
PMPO az csak reklám :-) Pulse Mode Power Output
2017. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hülyeség a PMPO.


8 Wattos hangfalt adnak a hifihez, akkor hány wattos a hifinek az erősítője? Talán csak 6 Watt vagy 24 Watt?

Hogy lehet ki számolni?


Azt tudom micro kis hifik 10 Wattos RMS, a hangfalak hozzám meg csak 5 wattosak.

2017. dec. 16. 15:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 17. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!