Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Külső videókártya?

Külső videókártya?

Figyelt kérdés

Laptop típusa:

Dell Latitude E6520

Processzor:

2.gen i7 2.7 GHZ

Memória:

8 gb, pontosabban nem tudom

Jelenlegi videókártya:

Intel HD Graphics 3000



Asztali gépet nem veszek, mert a laptopot munka miatt vinnem kell, de itthonra meg jó lenne vele játszani.

Megoldható valahogyan a videókártya "cseréje"?


+ 2.generációs ExpressCard foglalat



2017. dec. 27. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Fűrésszel és salétromsavval lehet eltávolítani a jelenlegi videókártyád, mivel az integrálva van a processzorba.


Az express card és a PCI-express pedig köszönő viszonyban sincs egymással.


Ez egy professzionális irodai felhasználásra szánt laptop. Nem játékgép.

De 10 év múlva is menni fog (bár akkorra már erősen el lesz avulva)

2018. jan. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A laptopok eleve nem játékra lettek kitalálva. Ha sikerülne is összehozni azt a külső videókártyát, a hűtés még mindig nincsen megoldva. Hiszen egy laptopnak nincsen olyan ventilátorjai ami le tudná hűteni alkatrészeket pár óra játék után.

A másik pedig a proci. A laptop proci kb fele annyit érhet mint egy PC-s CPU.

Én egyszer kíváncsiságból futtattam benchmarkot egy 6. generációs i7-es procival felszerelt MacBook-on, és az én asztali gépemen is amiben egy jó öreg i3-4160 éldegél. Mondanom sem kell, hogy az a laptop i7-es eléggé lemaradt.

Szóval ha veszel is valami erős hűtőpadot, meg egy jó kis videókártyát ami rá van kötve a laptopodra azzal a kis dobozkával (ami nem valami olcsóság), még akkor sem biztos hogy élvezhetően fogja vinni mai, illetve a jövőbeli játékokat.

Megfontolnám a helyedben ezt a beruházást.

2018. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 12. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!