Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért? Valamilyen csoda...

OldBoyzz kérdése:

Miért? Valamilyen csoda folytán a számítógépem megadta magát! Áramot kap az alaplap, de valamiért nem indul el! A gomb is ki lett cserélve, egyben a bioselem. Ha valaki tud segíteni, vagy valami jó ötletet tud mondani az írjon!

Figyelt kérdés
Számítógép, Nem indul el,

2017. dec. 28. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Még csak ki sem ír semmit!"

Ebben az esetben ellenőrizzük a kábeleket, csatlakozásokat! Ha ez nem elég, akkor alkatrészek cserélgetésével rábukkanhatunk a problémás alkatrészre, ami nagy eséllyel a tápegység vagy az alaplap lesz.

2017. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapja adta meg magát a gépem ugyan ezekkel a tünetekkel. Az alaplap volt a hibás. Ez úgy derült ki hogy szereztem kölcsönbe egy másik alaplapot amibe kompatibilis a ramom, videokártyám, processzorom is. Abba átpakoltam mindent és ment szépe az egész gép. Utána a hibás alaplapomba visszaraktam a processzort, egy darab ramot, videokártyát, monitorra kötöttem és a jelenség ugyan az, nem indult el, ventilátorok meg nagyon lassan pörögtek.

Karácsony előtt elvittem a hibás alaplapot egy haverhoz aki nagyon jó szerelő és hozott már vissza halálból alaplapot, igaz nem minden esetben de megtudta oldani. Átvittem hozzá, megnéztük, ott is ugyan ezek a tünetek voltak. Aztán ő még egy ideig ült rajta, majd karácsonykor 25-én is még próbálkozott vele, hátha valami életet tud még vinni az egészbe. Pár napja hívott fel hogy nagy nehezen kiszúrta hogy a videokártya csatlakozója adhatta meg magát meg valami chip hibát is magyarázott. Kapásból mondta hogy javítani nem lehet, illetve lehet, csak olyan műszerész kell hozzá aki el is vállalja hogy átforraszt benne ezt azt és talán nem teszi még jobban tönkre az alaplapot. Így le is tettem erről, mert haver mondta hogy azon az áron amennyiért ezt valaki elvállalja hogy javítja már veszek egy 4-5 évvel ezelőtt gyártott alaplapot újonnan azért a pénzért és talán még találok olyat amibe jó a DDR2-es ram meg a Dual core-s processzor. Mivel a másik alaplapot csak kölcsönbe kaptam amit jelenleg is használok, de a srác akitől kaptam nem akarja örökre oda adni mert még használják azt a gépet amiből ezt kiszerelte, tehát mondta hogy ünnepek alatt nálam lehet mert úgysem lesz otthon a tesója aki használja, de januárba már vissza kell adjam.

2017. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi skacok!

Utánanéztem, és az alaplap a hibás! ☺

2018. jan. 2. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Hahó, 1-2 vagyok és nő. Szervizes. De azért örülök, hogy segíthettem.
2018. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!