Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan csináljak elektromos...

Hogyan csináljak elektromos motort? Milyen alkatrészek kellenének? Mennyibe fájna nekem? Kb 40-70 le-s motor kéne

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Felejtsd el. Nem tudod megcsinálni.

Házilag legfelgebb a villanymotor működési elvét demonstráló modellt lehet csinálni.

Amúgy nem LE-ben, hanem kW-ban adják meg a teljesítményét egy villanymotornak.

Ugye az megvan, hogy a 70 LE az 52 kW, háromfázisú aszinkron motort feltételezve fázisonként 75 ampert venne fel. Biztos hogy a barkácsolást egy ilyen teljesítményű motorral kezdenéd?


Majd nézd meg egy motor robbantott rajzát, és kezdjél el gondolkozni, melyik alkatrészéttudnád házilag kivitelezni? Forgórészt? Állórészt? Még megtekercselni sem tudnád házilag.

2018. jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

És amúgy mivel akarod meghajtani?

Mert egy ekkora motort nem lehet csak úgy bedugni a konnektorba.

2018. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg 12V-os akksiról akarnád üzemeltetni?
2018. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hali!

Köszi a válaszokat .

Youtubon láttam a videót Totalcar tette fel a srác csinál egy elektromos motort ami 100 km/H fölött megy ezért gondoltam megcsinálom/megcsináltatom én is

2018. jan. 2. 22:43
 5/6 A kérdező kommentje:
2018. jan. 2. 22:44
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Akkor nem motort írj, és ne az elektronikus eszközök kérdésekhez.

Ha meglevő alkatrészekből akarsz összelegózni egy elektromos motorKERÉKPÁRT, az már elképzelető, bár lepapírpzni nehezen fogod.

2018. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!