Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan gyári villanyk...

Létezik-e olyan gyári villanykapcsoló, amelyiken ellenőrző lámpa jelzi, hogy pl. a padláson égve maradt a villany?

Figyelt kérdés
A padlás világítás kapcsolója a konyhában van. 3-4 havonta esetleg felmegyek a padlásra. Ha elfelejtem lekapcsolni a villanyt, az folyamatosan ég 3-4 hónapig. Olyan kapcsolót keresek, amin egy led égő jelzi, hogy a padláson ég a villany. Ha lekapcsolom, a led sem világít.

2018. jan. 12. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze létezik! Hasonlóan mint a lekapcsolhatós elosztó! Elektronikai szaküzletekben kapható.
2018. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Régi házunknál a férjem épített be egy villanykapcsoló sarkába egy kis led égőt. A férjem meghalt, a házat eladtam, az új házba szeretnék ilyent. A villanyszerelő azt mondta, ő nem barkácsol, a boltban azt mondták, ilyent még nem láttak. :( Tipusnevet, vagy valami pontos megnevezést tudnál adni, ami alapján tovább kereshetek? Amit odatennék a boltos orra elé, hogy ilyent szerezzél be nekem.
2018. jan. 12. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Tessék, így néz ki:

[link]


Igen arra en is gondoltam, hogy egy kis ledet egyszerűen be lehet szerelni a kapcsoloba, de ilyen barkácsolgatós megoldast nem akartam ajanlani, elvegre elektromosságról van szó :)

2018. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jan. 12. 23:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam meg mint a hűtőknél van. Egy olyan kapcsolót kötöttem be . Ha megyek fel automatikusan feljapcsol. Ha lecsukom a padlás ajtót lekapcsolja a villanyt. Tökéletesen működik.
2018. jan. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet.
2018. jan. 13. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
amit linkeltél kapcsolót az akkor világít ha le van kapcsolva hogy sötétben lásd
2018. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Célnak az is megfelel, ha kikapcsolt állapotban jelez, mert ebből is tudja az ember: ha sötét a visszajelző, az nem jó, mert "égve" maradt a lámpa.

Másképp megközelítve: az ember hozzá tud szokni, hogy van ott egy jelző, ami mindig világítani szokott. Ehhez képest feltűnik, amikor mégsem. A visszajelző fogyasztása egyébként jelentéktelen.

Arról nem beszélve, hogy így egyszerűbb megoldani. Ha valaki fordítva szeretné (ahogy a kérdésben szerepel), ahhoz oda kellene vinni a kapcsolóhoz egy nullavezetéket, ami baromi kellemetlen lehet, körülményes. Vagy esete válogatja.

Láttam, hogy régebbi kérdés.

2018. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos még mindig nem oldódott meg a problémám. :(
2018. nov. 12. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen kapcsolókat lehet kapni szerintem, ami lekapcsolt állapotban ad jelzőfényt.

Noha én sem figyelem a kínálatot, de szokták emlegetni fórumokon is, amikor LED-lámpával vagy kompakt fénycsővel nem jól működik együtt.

De hagyományos izzólámpához tökéletes.

2018. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!